Karapınar Sultaniye Anaokulu'ndan Seminer - Son Dakika

Karapınar Sultaniye Anaokulu'ndan Seminer

02.01.2012 14:01
Karapınar Sultaniye Anaokulu'ndan Seminer, System.String[]

"Çocuk Ruh Sağlığı Çocuklarda Uyum ve Davranış Sorunları" semineri düzenledi.

Karapınar Sultaniye Anaokulu, velilere yönelik

"Çocuk Ruh Sağlığı Çocuklarda Uyum ve Davranış Sorunları" semineri düzenledi.

Okul toplantı salonundaki seminere İlçe Milli Eğitim Müdürü Bahri Kini, Şube Müdürleri Sami Ssğdıç ve Nizamettin Tezcan, Sultaniye Anaokulu Müdürü Hakan Alver, öğretmenler ile veliler katıldı.

Semineri, okul öncesi öğretmenleri Müslüme Çelik ve Selma Alan verdi.

Davranışın bireyin gözlenebilen eylemleri olduğunu ifade eden Çelik, şunları kaydetti:

"Uyum ise sahip olduğu özelliklerinin kendi benliğiyle içinde bulunduğu çevre arasında dengeli bir ilişki kurabilmesi ve bu ilişkiyi sürdürebilmesidir. Çocuk, gelişim basamaklarında birtakım doğal zorluklarla karşılaşır. Bu zorluklar ana-babanın desteğiyle çözümlenecek düzeydedir. Fakat çocuk bu desteği bulamaz ya da ana-baba tutumu yanlış olursa, bunlara tepki olarak çocukta duygusal düzeyde bozukluklar görülebilir ve olağan sorunlar büyür. Bu olumsuz tepkilere uyum ve davranış bozuklukları diyebiliriz" dedi.

- KONYA

Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Karapınar Sultaniye Anaokulu'ndan Seminer - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Ani bir kararla ayrılan Hadise ve Kaan Yıldırım sürpriz bir şekilde barıştı Çukur dizisinde Yamaç'a hayatının dayağını atan maskeli dövüşçünün kimliği ifşa oldu Son Dakika: Türkiye'de 18 Ocak günü koronavirüs nedeniyle 164 kişi vefat etti, 5 bin 862 yeni vaka tespit edildi DSÖ'den koronavirüs aşısı açıklaması: Dünya feci bir ahlaki başarısızlığın eşiğinde 13. kattan beton zemine düşen genç, doğum gününde hayatını kaybetti Feci kazada bir aile paramparça oldu: Anne ve oğlu öldü, baba ağır yaralı 1,5 yıl önce trafik kazası nedeniyle öldüğü sanılan sürücünün başına mermi isabet ettiği ortaya çıktı Bakan Çavşuğlu'nun Alman mevkidaşıyla ortak basın toplantısına Mesut Özil diyaloğu damga vurdu