Karasu'da unutulmaya yüz tutmuş meslekler tanıtıldı - Son Dakika

Karasu'da unutulmaya yüz tutmuş meslekler tanıtıldı

01.12.2022 19:59
Karasu'da unutulmaya yüz tutmuş meslekler tanıtıldı

Sakarya'nın Karasu ilçesinde, unutulmaya yüz tutmuş meslekleri tanıtan sergi düzenlendi.

Sakarya'nın Karasu ilçesinde, unutulmaya yüz tutmuş meslekleri tanıtan sergi düzenlendi.

Karasu Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi'nde açılan sergide, 11. sınıf öğrencisi Taha Demirbilek ile 10. sınıf öğrencisi Rana Altaş, meslekleri katılımcılara tanıttı.

Süpürgecilik, kaşıkçılık, sepetçilik, yorgancılık ve ciltçilik gibi mesleklerin tanıtıldığı serginin koordinatörü tarih öğretmeni Barış Örgen, son ustalarla yaşatılmaya çalışılan meslekleri gelecek kuşaklara anlatmayı amaçladıklarını söyledi.

Gönüllü öğrencilerle ustaların mesleklerini icra ettikleri dükkanlara gittiklerini anlatan Örgen, " Adapazarı'nda süpürge, Taraklı'da kaşık, Kaynarca'da sepet, Karasu'da da kitap ciltleme ve yorgan dikme şeklinde el sanatlarına dayalı ürünleri yerinde inceledik. Ardından bu mesleklerin özelliklerini ve görüşülen meslek ustaları hakkında bilgileri kapsayan sergimizi açarak okul temelli bir farkındalık çalışması gerçekleştirdik." diye konuştu.

Sergiye, İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, Karasu Esnaf ve Sanatkarlar Odası Başkanı Cihan Emre, siyasi parti temsilcileri, öğretmenler ve öğrenciler katıldı.

Kaynak: AA
YORUMLAR
500
Taraklı İlçe Emniyet Amiri Doğan görevine başladı Taraklı İlçe Emniyet Amiri Doğan görevine başladı Söğütlü'de Adreste Nüfus Hizmeti Projesi başladı Söğütlü'de Adreste Nüfus Hizmeti Projesi başladı

Son Dakika Güncel Karasu'da unutulmaya yüz tutmuş meslekler tanıtıldı - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement