Karatay Belediyesi'nden Ölçü ve Tartı Aletleri Beyannamesi Uyarısı - Son Dakika

Karatay Belediyesi'nden Ölçü ve Tartı Aletleri Beyannamesi Uyarısı

18.01.2012 14:20
Karatay Belediyesi'nden Ölçü ve Tartı Aletleri Beyannamesi Uyarısı, System.String[]

Karatay Belediyesi Ölçü Ayar Memurluğu, ilçe sınırları içerisinde ticaret amacıyla kullanılan veya mevcut bulunan her türlü ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene, ayar ve damgalarının yapılması ile beyanname verilmesi uyarısında bulundu.

Karatay Belediyesi Ölçü Ayar Memurluğu, ilçe sınırları içerisinde ticaret amacıyla kullanılan veya mevcut bulunan her türlü ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene, ayar ve damgalarının yapılması ile beyanname verilmesi uyarısında bulundu.

Karatay Belediyesi Ölçü Ayar Memurluğu tarafından yapılan yazılı açıklamada, 3516 Sayılı Ölçü Ayar Kanunu'na göre Karatay ilçe sınırları içerisinde ticaret amacıyla kullanılan veya mevcut bulunan her türlü ölçü ve tartı aletlerinin periyodik muayene, ayar ve damgalarının yapılması ve beyanname verilmesi için, son günün 29 Şubat 2012 olduğu bildirildi.

Beyanname vermenin yasa gereği olduğuna değinilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ölçü ve tartı aletlerinin her iki yılda bir olmak üzere periyodik muayene-ayar ve damgalarının yapılması gerektiği için, Karatay'da bulunan tüm damgalı ölçü ve tartı aletlerinin kontrolü, Karatay Belediyesi Zabıta Müdürlüğü'ne bağlı Ölçü Ayar Memurluğu tarafından yapılmaktadır. 3516 Sayılı Ölçü Ayar Kanunu'na göre 2012 yılı ölçü tartı aletleri beyanname verme işlemi 2 Ocak 2012 pazartesi günü başlamıştır. Ellerinde elektronik, mekanik ölçü-tartı aletleri bulunan esnaf, pazarcı, işyeri sahipleriyle, resmi ve özel dairelerin Karatay Belediyesi Ölçü Ayar Memurluğuna 29 Şubat 2012 Çarşamba günü mesai bitimine kadar müracaat etmeleri gerekmektedir. Kanunen muayene ve damgaları yaptırılmayan ölçü tartı aletlerini kullananlar hakkında cezai işlem uygulanacaktır."

- KONYA

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Karatay Belediyesi'nden Ölçü ve Tartı Aletleri Beyannamesi Uyarısı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Hatay'daki patlamanın ardından ilk görüntüler geldi Jorge Jesus, 7 yıl önceki Fenerbahçe'yi unutamıyor: Beni en çok etkileyen maçtı İlk defa Ay'ın güneş gören yüzünde su bulundu Beşiktaş, Yukatel Denizlispor'u deplasmanda 3-2 yendi Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Ersin Tatar arasında dikkat çeken diyalog: Kapalı Maraş'ta piknik yapalım Son Dakika: Bakan Koca tek tek sıraladı! İşte İstanbul için planlanan koronavirüs tedbirleri Erdoğan'ın Fransız mallarına boykot çağrısı dünya basınında geniş yankı buldu Gölette cansız bedeni bulunan Afgan işçiyi oda arkadaşı öldürmüş