Karatay Üniversitesinin "Akıllı Otopark Sistemi" Finale Kaldı - Son Dakika

Karatay Üniversitesinin "Akıllı Otopark Sistemi" Finale Kaldı

27.11.2015 10:34
Karatay Üniversitesinin

KTO Karatay Üniversitesinde üretilen "Akıllı Otopark Sistemi", Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve İntel tarafından düzenlenen robot yarışmasında finale kaldı.

KTO Karatay Üniversitesinde üretilen "Akıllı Otopark Sistemi", Türkiye İhracatçılar Meclisi (TİM) ve İntel tarafından düzenlenen robot yarışmasında finale kaldı.

Üniversiteden yapılan açıklamada, üniversitenin yüksek lisans öğrencisi İbrahim Yaylalı'nın "Akıllı Otopark Sistemi" projesiyle yarışmaya katıldığı belirtildi.

Sistemin, verici ve kurulan düzenek yardımıyla aracın otopark girişinden en yakın ve boş alana sürücü olmadan ilerlemesini sağladığı ifade edilen açıklamada şunlar kaydedildi:

"Araç çıkışında ise sensör ile araç otopark girişine çağrılıyor. Projeyle sürücü otoparka girmeden aracını en yakın yere park etmiş oluyor. Otopark dolu ise sistem sinyallerle kullanıcıyı uyarıyor, araç otoparka alınmıyor. Akıllı Otopark Sistemi'nin finale kaldığı başvurular, robotik alanında uzman ve seçkin isimlerden oluşan jüri tarafından değerlendirilecek. İlk 50 proje 3-4-5 Aralık'ta gerçekleşecek Türkiye İnovasyon Haftası'nda sergilenecek."

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Karatay Üniversitesinin 'Akıllı Otopark Sistemi' Finale Kaldı - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Buldukları iki açığı Instagram'a bildiren gençlere 50 dolar ödül teklif edildi İran'daki suikast Ortadoğu'yu karıştırdı! Netanyahu 2018'de Fahrizade için "Bu ismi unutmayın" demiş "İntihar etti" dediği eşi kurtuldu, gerçekler ortaya çıktı! Tecavüz edip başından vurmuş CNN Türk'teki tweet hatası alay konusu oldu! Canlı yayında Cemil Çiçekler karıştı Dağlık Karabağ'da hezimete uğrayan Paşinyan, sınırdaki altın madeni için Putin'den yardım istedi Son dakika: 2021'de MTV, trafik ve vergi cezaları yüzde 9,11 oranında artacak Yönetmen yardımcılığını bırakan genç kadın, memleketine dönerek annesiyle ejder meyvesi üretimine başladı Uzun süredir ortalarda görünmeyen Bekir Bozdağ, yanlış paylaşımıyla haber oldu