"Kardan Kanatlar"ın Yazarı Akpınar, İmza Gününde Okurlarıyla Buluştu - Son Dakika

"Kardan Kanatlar"ın Yazarı Akpınar, İmza Gününde Okurlarıyla Buluştu

01.01.2012 18:59

Osmanlı-Rus Savaşı sırasında Allahuekber Dağları'nda donarak şehit düşen 90 bin askerin şehit olduğu Sarıkamış Harekatı'nı anlatan 'Kardan Kanatlar' kitabının yazarı Arif Akpınar, imza gününde okurlarıyla buluştu.

Osmanlı-Rus Savaşı sırasında Allahuekber Dağları'nda donarak şehit düşen 90 bin askerin şehit olduğu Sarıkamış Harekatı'nı anlatan 'Kardan Kanatlar' kitabının yazarı Arif Akpınar, Malatya'da düzenlenen imza gününde okurlarıyla buluştu.

Malatya Park NT Mağazası'na konuk olan yazar Akpınar, sevenleriyle biraraya gelerek kitaplarını imzaladı. Akpınar, burada yaptığa açıklamada, Sarıkamış Harekatı'nın ülke tarihinin en dramatik, acı, şanlı ve en muhteşem sahnelerinin iç içe yaşandığı yerlerden biri olduğunu söyledi.

Eserin kahramanı Maraşlı Şeyhoğlu Hafız'ın, hasretlikleriyle şehit düşen bir milyona yakın Anadolu insanını temsil ettiğini anlatan Akpınar, "Son yıllarda Sarıkamış Harekâtı'yla ilgili bilgilerin gün yüzüne çıkıp binlerce askerimizin Allahuekber Dağları'nda donarak şehit olduklarını öğrendiğimde büyük dedemin hazin akıbeti içimde iyice köpürmüştü. Sarıkamış'la ilgili bir roman yazma fikri işte bu hassasiyetim sonucu ortaya çıktı. Büyük dedem ve onunla beraber bu vatanı korumak için canını veren on binlerce şehidimizin aziz hatırasına vefa için bu romanı yazdım." dedi.

Malatya Park NT Yöneticisi Kürşat Yüce de Sarıkamış Şehitlerini anarak, gelecek nesillere bu anlamlı günleri aktarmak amacıyla özel bir vitrin çalışması hazırladıklarını belirtti. Harekatı en güzel şekilde anlatan 'Kardan Kanatlar' kitabının yazarını da bu çerçevede davet ettiklerini anlatan Yüce, şunları ifade etti:

"Sarıkamış adeta, tarih sayfalarının bile donduğu bir zaman dilimidir. Dünya tarihinde bir benzeri dahi olmayan bu destanı hatırlatmak amacıyla bir vitrin çalışması hazırladık ve bütün ziyaretçilerimizden çok olumlu dönüşler aldık. Şanlı tarihimizi gelecek nesillere aktarma adına bu ve benzeri faaliyetlere devam edeceğiz. Tarihimizin her sayfasında kahramanlıklarla dolu destanlarımız var. Destanların yanı sıra bir de millettin bağrını delen acılar var. Sarıkamış da bunlardan biri. Milletimiz acılara değil, mutluluklara layık. Sarıkamış'ta, Üsküp'ten Van'a 90 bin askerimiz şehit oldu. Kardeşliğimizi kimse bozamayacak."

 Kardan Kanatlar ın Yazarı Akpınar, İmza Gününde Okurlarıyla Buluştu

- Kaynak: CHA

Son Dakika Kültür Sanat 'Kardan Kanatlar'ın Yazarı Akpınar, İmza Gününde Okurlarıyla Buluştu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü yenen F.Bahçeli Enner Valencia, Türkiye'ye dönüyor Paris yanıyor! Binlerce kişi sokaklara döküldü, Fransız polisi göstericilere sert müdahalede bulunuyor Roma kulübünün tesislerinde 15 adet bomba bulundu Son Dakika! AK Parti Sözcüsü Çelik: Türk ordusu için "satılmış" ifadesini kullanan CHP'li Başarır'ı kınıyoruz Rus senatör Kosaçev: Muhsin Fahrizade suikasti Orta Doğu'da büyük bir savaşın 'kıvılcımı' olabilir Sokağa çıkma kısıtlaması başladıktan sonra onlarca evsiz, sokakta yatarken görüntülendi Dükkanına gelip haraç isteyen adamı ruhsatsız tabancasıyla vurdu Türkiye'nin en kalitesiz havası Düzce'de ölçüldü! Kirlilikten dolayı yürüyüş yapmak bile zararlı