Kardan kapanan yollarda mahsur kalan vatandaşlar yaşadıklarını anlattı - Son Dakika

Kardan kapanan yollarda mahsur kalan vatandaşlar yaşadıklarını anlattı

19.01.2022 13:58

Osmaniye'de dün başlayan kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan Osmaniye-Gaziantep kara yolunda mahsur kaldıktan sonra kurtarılarak Bahçe ilçesindeki misafirhane ve yurtlara yerleştirilen vatandaşlar yaşadıklarını anlattı.

Osmaniye'de dün başlayan kar yağışı nedeniyle ulaşıma kapanan Osmaniye- Gaziantep kara yolunda mahsur kaldıktan sonra kurtarılarak Bahçe ilçesindeki misafirhane ve yurtlara yerleştirilen vatandaşlar yaşadıklarını anlattı.

Adana'da gittikleri cenazeden Diyarbakır'a dönerken yolun kapanmasıyla bindikleri minibüste mahsur kaldıklarını söyleyen Hacı Sabri Özdemir, "Yolda önce bir tesise girdik. Tesiste beklerken neredeyse donmak üzereydik. Sonra jandarma bizi bu yurda getirdi. Gece burada kaldık. Devletimiz sağ olsun yemeğimizi verdiler, çayımızı verdiler, yatacak yer verdiler. Burası olmasaydı orda donup ölmüştük. Allah razı olsun." dedi.

Aynı minibüste yolculuk yapan Hüseyin Pekok da yolda kaldıklarında kendilerini yurda getirip yatırdıklarını, yurtta da kendilerine çok iyi baktıklarını ifade ederek, yetkililere teşekkür etti.

Mersin'den kendi özel araçlarıyla Şanlıurfa'ya giderken yolda kalan Mustafa Altınok ve Yakup Dereli, yolda mahsur kaldıklarında kendilerine sıcak çorba ve kumanya verildiğini, daha sonra ise yurda getirilerek geceyi yurtta geçirdiklerini ifade etti.

Diyarbakır'a giderken bindiği minibüs yolda kalan Cevdet Özdemir de, "Diyarbakır'a giderken her taraf bir anda kapandı. Önce bir dinlenme tesisine gittik. Orda jandarma bizi bu yurda getirdi Allah razı olsun. Burada bize çok iyi baktılar. Yemeğimizi, çayımızı, yatacak yerimizi verdiler. Allah devletimizden ve yardım edenlerden razı olsun." ifadesini kullandı.

Kardan kapanan yollarda mahsur kalan vatandaşlar yaşadıklarını anlattı
Kardan kapanan yollarda mahsur kalan vatandaşlar yaşadıklarını anlattı
Kardan kapanan yollarda mahsur kalan vatandaşlar yaşadıklarını anlattı
Kardan kapanan yollarda mahsur kalan vatandaşlar yaşadıklarını anlattı

YORUMLAR
500
AK Parti'li Kurtulmuş, Diyarbakır'da 'Basın Buluşması' toplantısında konuştu: (1) AK Parti'li Kurtulmuş, Diyarbakır'da 'Basın Buluşması' toplantısında konuştu: (1) İyi Parti'den Seçim Güvenliği Toplantısı. Şenol Sunat: 'Bu Seçim, Giderek Totaliterleşen Sistemden Kurtulmak İçin Bir Fırsattır' İyi Parti'den Seçim Güvenliği Toplantısı. Şenol Sunat: 'Bu Seçim, Giderek Totaliterleşen Sistemden Kurtulmak İçin Bir Fırsattır' Batmanlı öğrenciler Akıl ve Zeka Oyunları Şampiyonasına hazırlanıyor Batmanlı öğrenciler Akıl ve Zeka Oyunları Şampiyonasına hazırlanıyor
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kardan kapanan yollarda mahsur kalan vatandaşlar yaşadıklarını anlattı - Son Dakika


Advertisement