Kardan Yolu Temizleyen Operatöre Sevgi Gösterisi - Son Dakika

Kardan Yolu Temizleyen Operatöre Sevgi Gösterisi

13.01.2012 11:03
Kardan Yolu Temizleyen Operatöre Sevgi Gösterisi, System.String[]

Erzurum'da kar yüzünden merkezlerle bağlantısı kesilen 103 köy yolu, İl Özel İdare Müdürlüğünün karla mücadele ekiplerinin olağanüstü çabaları sonucu bir günde açıldı.

Erzurum'da kar yüzünden merkezlerle bağlantısı kesilen 103 köy yolu, İl Özel İdare Müdürlüğünün karla mücadele ekiplerinin olağanüstü çabaları sonucu bir günde açıldı. Kardan yolu temizleyen dozer operatörüne köylüler, sevgi gösterisinde bulundu.

Kış mevsiminin çetin geçtiği Erzurum'da kar yağışı nedeniyle köy yollarının merkezlerle bağlantısı sık sık kesiliyor. Kente bağlı 20 ilçesinde bakım evi olan İl Özel İdaresi Müdürlüğünün karla mücadele ekipleri, yer yer 1 metreyi bulan kapalı köy yolllarını açmak için seferber oldu. Karla mücadele için 131 personelin bakımevlerinde kaldığını belirten yetkililer kış sezonu boyunca 883 köy, 557 mezra yolunda karla mücadele yapıldığını bildirdiler. Yetkililer, açtıkları köy yollarının bir çoğunun fırtına nedeniyle tekrar kapandığına dikkati çekerek, "Köy yolları kapandıkça açıyoruz. Bazen yolu açıp döndükten sonra fırtına nedeniyle kapandığını görüyoruz. Köylerde doğum sancısı çekenleri, acil hastalananları da hastaneye yetiştirmek için uğraşıyoruz. Yollarını açtığımız köylülerden sevgi ve dua alıyoruz" diye konuştular.

Çat İlçesi ile Hatunan Köyü arasındaki karayolunun kapanması üzerine İl Özel İdaresine bağlı ekiplerin 30 kilometrelik yolda kardan temizleme çalışmalarını DHA ekibi yerinde izledi. Hatunan köyünden 51 yaşındaki Yahya Dilek hayvanlarına ilaç almak için Çat'a giderken dozerin çalıştığını görünce sevindi. Operatöre sevgi gösterisinde bulunan Dilek, "Yolumuzu açanlara sonsuz teşekkürler. Köyden anayola çıkmak için 9 kilometre yürümek zorundaydık ama artık buna gerek kalmadı" dedi. - Erzurum

Kardan Yolu Temizleyen Operatöre Sevgi Gösterisi
Kardan Yolu Temizleyen Operatöre Sevgi Gösterisi
Kardan Yolu Temizleyen Operatöre Sevgi Gösterisi
Kardan Yolu Temizleyen Operatöre Sevgi Gösterisi
Kardan Yolu Temizleyen Operatöre Sevgi Gösterisi

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kardan Yolu Temizleyen Operatöre Sevgi Gösterisi - Son Dakika


Son Dakika

Ajax, deplasmanda VVV-Venlo'yu 13-0 mağlup etti Son Dakika: Türkiye'de 24 Ekim günü koronavirüs kaynaklı 69 can kaybı, 2091 yeni vaka tespit edildi Fatih Terim, kaleci Fatih Öztürk'ü kulübeye çekti Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek Erzurum'da bir gol daha! Top ikinci kez ağlarla buluştu Sağlık Bakanlığı'nın korona raporunda İstanbul ile birlikte alarm veren 3 şehir dikkat çekti Almanya'da Türk iş insanına polis şiddeti! İşçilerin önünde yere yatırılarak darbedildi Şafak Sezer, lüks villasını 9 milyon 700 bin TL'ye satışa çıkardı