"Kardelenler Çiçek Açacak" Projesi - Son Dakika

"Kardelenler Çiçek Açacak" Projesi

18.02.2012 10:20

(DOĞAKA) desteklediği "Kardelenler Çiçek Açacak" projesi kapsamında maddi durumu iyi olmayan 450 öğrenci SBS ve LYS'ye hazırlanıyor.

Kahramanmaraş'ın Afşin ilçesinde Sosyal Destek (SODES) Programı kapsamında hazırlanan ve Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı'nın

(DOĞAKA) desteklediği "Kardelenler Çiçek Açacak" projesi kapsamında maddi durumu iyi olmayan 450 öğrenci SBS ve LYS'ye hazırlanıyor.

Arıtaş beldesinde uygulanan projeyle 450 öğrenci, haftada 8 saat eğitim görüyor. Haziranda sona erecek proje çerçevesinde İlçe Milli Eğitim Müdürlüğünün görevlendirdiği 24 öğretmen, oluşturulan 18 sınıfta ders veriyor. Projenin maliyeti ise 64 bin lira.

Öğrencilerin aldıkları eğitimde hem derslerinde hem de LYS ve SBS sınavlarında başarı elde etmesi hedefleniyor.

Projeyi hazırlayan Arıtaş Öztürk Lisesi Müdürü Cuma Köş, AA muhabirine yaptığı açıklamada, projeyle öğrencilere 6 branşta eğitim verildiğini söyledi.

Öğrencilerin aldıkları kurslarla eksikliklerini tamamladığını ve sınavlara daha etkin bir şekilde hazırlandığını ifade eden Köş, şöyle konuştu:

"SODES kapsamında DOĞAKA tarafından proje teklifi çağrısına çıkıldı. Biz de Arıtaş beldesini kapsayan bir proje hazırladık. Bu projemiz Devlet Planlama Teşkilatı (DPT) tarafından kabul edildi ve kasım ayından itibaren uygulanmaya başlandı. Proje 3 okulumuzdaki toplam 450 öğrencimizi kapsıyor. Bu kapsamda öğrencilerimize günde iki saat 6 branşta eğitim veriliyor ve eksik oldukları konular üzerinde duruluyor. Öğrencilerimizi testler ve çeşitli materyallerle çalıştırıyoruz."

Afşin İlçe Milli Eğitim Müdürü Nusret Karataş ise uygulamaya konulan projenin öğrenciler için çok büyük bir fırsat olduğunu dile getirdi.

Amaçlarının öğrencilerin sınavlara etkin bir şekilde hazırlanmasını sağlamak olduğunu bildiren Karataş, şunları anlattı:

"Bu, Milli Eğitim Müdürlüğümüzün bir projesi. Projeye Doğu Akdeniz Kalkınma Ajansı destek veriyor. İlköğretim ve ortaöğretim öğrencilerimizin SBS ve LYS sınavlarına daha donanımlı ve birikimli şekilde hazırlanmasını sağlamak için destek kursları oluşturuldu. Bu kurslarımıza yine aynı okuldan öğretmenlerimiz katılıyor. Projemiz, Arıtaş beldesindeki ilköğretim 6,7 ve 8. sınıflar ile Arıtaş Öztürk Lisesi'ndeki öğrencilerimizi kapsıyor."

Karataş, kurslardan maddi durumu iyi olmayan öğrencilerin faydalandığını belirtti.

Kursların mevcut müfredatı destekler nitelikte olduğunu ve projenin öğrenciler için büyük bir fırsat olduğunu ifade eden Karataş, projede emeği geçenlere teşekkür etti.

- KAHRAMANMARAŞ

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel 'Kardelenler Çiçek Açacak' Projesi - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Emre Belözoğlu, Fenerbahçe'nin resmen sportif direktörü oldu Buse Varol, 1,5 yaşındaki oğluna İstiklal Marşı'nı okutarak Şevval Şahin'e gönderme yaptı Ünlü model Brenda Patea, Alman tenisçi Alexander Zverev'den hamile olduğunu duyurdu Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Charlie Hebdo dergisinin skandal karikatürüne sert tepki: Ahlaksızlar, namussuzlar İnşaatta elleri ve ayakları bağlı bulunan kız itiraf etti: Her şeyi kendim planladım Derya Uluğ'un Aykut Kocaman için "Malum teknik direktör" demesi, sosyal medyada tepki çekti Gözü dönmüş eş, aldattığından şüphelendiği 17 yıllık karısını boğarak öldürdü Evli kadına attığı çıplak fotoğrafları ifşa olan Cem Özer, eşiyle el ele görüntülendi