Kardemir'de İş Fesihleri İddiası - Son Dakika

Kardemir'de İş Fesihleri İddiası

26.11.2012 17:00
Kardemir'de İş Fesihleri İddiası, System.String[]

Türk Metal Sendikası Karabük Temsilcisi Şahin Dikilitaş, "Sağlık nedenleri bahane edilerek iki Karabük Demir ve Çelik Fabrikası (KARDEMİR) işçisinin iş akdi feshedildi" dedi.

Türk Metal Sendikası Karabük Temsilcisi Şahin Dikilitaş, "Sağlık nedenleri bahane edilerek iki Karabük Demir ve Çelik Fabrikası (KARDEMİR) işçisinin iş akdi feshedildi" dedi.

Dikilitaş, gazetecilere yaptığı açıklamada, KARDEMİR yönetiminin uzun bir aradan sonra yine iş akit fesih uygulamasına gittiğini ve iki işçi arkadaşlarının iş akdinin fesih edildiğini iddia etti.

Bu iki işçinin sendikalarına üye olduğunu belirten Şahin, "Sağlık nedenleri bahane edilerek iki KARDEMİR işçisinin iş akdi feshedildi. Bu çok acı bir durumdur. İşten çıkartılan Sezgin Akkaya ve Yüksel Kayacık 15 yılı aşkındır KARDEMİR işçisidir. İnsafsızlık ölçüsünü aşan ve vicdani boyutuna bakıldığında ise hiçbir tarafından tutulamayacak olan bu tasarruf bizi derinden üzmüştür. Söz konusu bu iki işçi arkadaşımız 15 yıl önce işbaşı yaptıklarında hiçbir sağlık problemi olmayan ve çalıştıkları süreç içinde rahatsızlanan kişilerdir. Sezgin Akkaya arkadaşımız akciğer kanseridir ve 1,5 yılı aşkındır tedavi olmaktadır. Yüksel Kayacık ise yaklaşık 6 ay önce kalp krizi geçirmiş ve açık kalp ameliyatı olmuştur. Yönetiminin halen daha sendikalar arası taraf tutumunu açık bir şekilde sergileyen bu uygulamasını sert bir dille eleştiriyoruz" diye konuştu.

Muhabir: Ahmet Özler

Yayıncı: Ebubekir Gülüm - KARABÜK

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kardemir'de İş Fesihleri İddiası - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Söke'de deprem sırasında taş ocağından kopan kaya parçaları korkuttu Son Dakika: İzmir'de kurtarma çalışmalarının simge ismi Buse, 9.5 saat sonra enkazdan kurtarıldı İzmir'deki depremde enkaz altında kalan 28 yaşındaki futbolcu kurtarıldı Yakınları, Kulalı anne-kızın enkaz altında olduğunu sosyal medya hesaplarından paylaştı Deprem sonrası aşağılayıcı paylaşımlarda bulunan 16 kullanıcı tespit edildi, 3 kişi gözaltında Son Dakika: İzmir'de meydana gelen 6,6 büyüklüğündeki depremde ölü sayısı 20'ye, yaralı sayısı 786'ya yükseldi İzmir'de faaliyet gösteren bir otelin işletmecisinden örnek davranış: Depremzedeleri ücretsiz ağırlayacak Mustafa Kılıç isimli sosyal medya kullanıcısı, İzmir depremini 15 saat önceden haber verdi