Kardeşi tarafından öldürülen Melek Aslan'ın eski sevgilisinden dehşete düşüren ifade: Ailesine 'parayla ilgili gerekeni yapın' dedim yanlış anlamışlar - Son Dakika

Kardeşi tarafından öldürülen Melek Aslan'ın eski sevgilisinden dehşete düşüren ifade: Ailesine 'parayla ilgili gerekeni yapın' dedim yanlış anlamışlar

26.10.2020 13:40

Diyarbakır'da kardeşi tarafından öldürülen Melek Aslan cinayetinde azmettirici olduğu öne sürülen eski sevgili Orhan Vatansever'in, Melek Aslan'a 10 bin Euro olan alacağına karşılık 100 bin liralık senet imzalattığı ortaya çıktı. Vatansever'in "Ailesine para meselesiyle ilgili gerekeni yapın dedim yanlış anlamışlar" sözleri dehşete düşürdü.

Türkiye'nin gündemine oturan Melek Aslan cinayetinde yeni iddialar ortaya çıkmaya devam ediyor. Fuhuş yaptığı iddiasıyla kardeşi Mustafa Aslan'ın katlettiği Melek Aslan ile cinayetin azmettiricisi olarak tutuklanan eski sevgilisi Orhan Vatansever'in 'Azar' isimli arkadaşlık uygulaması üzerinden bir buçuk yıl önce tanıştıkları öğrenildi.

Vatansever iddiaya göre, Ekim 2019'da Melek Aslan'ı ailesiyle tanıştırmak için Sakarya'ya götürdü. Bir süre sonra Orhan Vatansever Melek Aslan'ı ailesinin yanında bırakarak Almanya'ya döndü.

HER AY 2 BİN EURO PARA

Habertürk'ün haberine göre Melek Aslan, Vatansever'in ailesiyle birlikte yaşamak istemeyince, Serdivan ilçesindeki bir öğrenci apartına yerleşti. Başka bir iddiaya göre ise Orhan Vatansever, Melek Aslan'a her ay 2 bin Euro para gönderiyordu.

60 YAŞINDA BİR ERKEKLE GÖRÜŞTÜĞÜ İDDİASI

Ara ara Almanya'dan Türkiye'ye gelen Orhan Vatansever, Almanya'da olduğu bir dönem, Melek Aslan'ın arkadaşı olan K.F.'den Aslan'ın 60 yaşında bir erkekle görüştüğünü öğrendi. Melek Aslan'ın Sakarya'daki apart daireyi boşaltıp Diyarbakır'a döndüğünü öğrenen Vatansever'in Melek Aslan'ı arayarak "Sana 12 bin Euro verdim. 10 binini geri ver ayrılalım" dediği de öne sürüldü.

100 BİN LİRALIK SENET

Melek Aslan'ın Orhan Vatansever'in teklifini kabul ettiği ve İstanbul'da buluştukları öğrenilirken, Vatansever ve Melek Aslan'ın bu süreçte Muğla'ya tatile gittikleri de öne sürüldü. İddialara göre Melek Aslan, Vatansever'e "10 bin Euro'nu Diyarbakır'da vereceğim" dedi ve ikili Diyarbakır'a gitti.

Vatansever ve Melek Aslan arabada yaşadıkları para tartışması nedeniyle Yenişehir polis merkezine götürüldü ve Vatansever gözaltına alındı. Başka bir iddiaya göre Melek Aslan otele geri dönerek Vatansever'in cep telefonunu ve 6 bin Euro parasını alarak kaçtı. Orhan Vatansever'in 10 bin Euro karşılığında Melek Aslan'a imzalattığı 100 bin liralık senedi işleme koymak için Sakarya'ya döndüğü öne sürüldü.

"MELEK'İN YAPTIKLARINI TELEVİZYONDA ANLATACAĞIM"

Melek Aslan'ın bu olaydan sonra Orhan Vatansever hakkında karakola giderek şikayetçi olduğu ve uzaklaştırma kararı aldırdığı da öğrenildi. Bu esnada Orhan Vatansever'in elindeki senedi Sakarya 4. icra dairesine verdiği de iddia edilirken, Vatansever'in Melek Aslan'ın ablası ve eniştesine, "Televizyona çıkıp Melek'in yaptıklarını anlatacağım" dediği de öğrenildi.

Kardeşi tarafından öldürülen Melek'in eski sevgilisinden dehşete düşüren ifade: Ailesine 'parayla ilgili gerekeni yapın' dedim yanlış anlamışlar

"GEREKENİ YAPIN"

Geçtiğimiz Nisan ayında katil zanlısı Mustafa Aslan'ın Orhan Vatansever'i arayarak "para meselesini ablamla" çöz dediği, parayı alamayacağını anlayan Vatansever'in ise "gerekeni yapın yapmazsanız ben yapacağım" dediği öne sürüldü. Bu sözüyle parasını alamazsa icraya başvuru yapacağını kast ettiğini söyleyen Vatansever'in "aileye gerekeni yapın dedim yanlış anlamışlar" dediği öğrenildi.

Cinayete ilişkin başka bir iddiaya göre Melek Aslan'ın ablası M.A., Vatansever'e Melek hakkında bazı kişilerle yaptığı konuşmaları "Bu sorunları bizde erkekler çözer" diyerek katil zanlısı Mustafa Aslan'a göndermesini istedi.

"ABLAMLA EVLENECEKSİN"

Vatansever'in cinayetten 15 gün önce katil zanlısı Mustafa Aslan'a ablası Melek Aslan hakkındaki konuşmaları gönderdiği ve katil zanlısının Vatansever'e "Ablamı Adıyaman'a getireceğim. O normal hayatına dönünce onu isteyecek ve onunla evleneceksin" dediği de iddialara yansıdı.

İddialara göre Melek Aslan'ın Diyarbakır'da kaldığı apart dairenin adresini de katil zanlısına Orhan Vatansever söyledi. Yaşanan bu olaylardan sonra Melek Aslan geçtiğimiz çarşamba kardeşi Mustafa Aslan tarafından öldürüldü.

Kardeşi tarafından öldürülen Melek Aslan'ın eski sevgilisinden dehşete düşüren ifade: Ailesine 'parayla ilgili gerekeni yapın' dedim yanlış anlamışlar

Son Dakika 3. Sayfa Kardeşi tarafından öldürülen Melek Aslan'ın eski sevgilisinden dehşete düşüren ifade: Ailesine 'parayla ilgili gerekeni yapın' dedim yanlış anlamışlar - Son Dakika

YORUMLAR (2)
  • hıghlander: vay vaaaay!..ölen kıza mağdur derken,asıl kızın kendisi yolsuz mafya çıktı....tecrübe hanesine bir örnek vaka kaydı daha.Çıktığı çocuğun verilmiş sadakası varmış.Ya birde evlenseydi.!! Cevap Yaz 4 7 Yayından Kaldır
  • filozof: BU CANİLİĞİ YAPANLARDA EN KÜÇÜK KATKI SUNANLARDA MÜEBBET ALMALI YADA ASILMALIDIR.YOKSA BU İŞLER ASLA BİTMEZ Cevap Yaz 7 3 Yayından Kaldır

Son Dakika

Fransız feminist gazeteci Levy'den skandal başörtüsü açıklaması: Fransa düşmanlarının üniforması Hatay'daki saldırı sonrası Erdoğan'dan kararlılık mesajı: Terörle ve destekçileriyle mücadelemizi sürdüreceğiz Son Dakika! Bakan Soylu'dan İskenderun'daki patlamaya ilişkin ilk açıklama: İki terörist de etkisiz hale getirildi Denizlispor yönetimi, stadın belli yerlerini bölerek portatif loca oluşturdu Varela'nın baldırına basan Josef de Souza direkt kırmızı kart gördü Dağlık Karabağ'da 3. kez ateşkesi bozan Ermenistan Başbakanı Paşinyan'dan itiraf: Yine koruyamadık Ermenistan Başbakanı Paşinyan'ın eşi Anna Hakobyan: Kadın birlikleri oluşturup eğitimlere başlıyoruz Cem Yılmaz ile Serenay Sarıkaya ayrıldı mı? Sosyal medya hesapları yalanladı