Son Dakika Haberleri: Kardeş Türküler

Kardeş Türküler

3 yıl önce

Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu'nun (BGST) barış ve kardeşliğe müzikal bir çerçeveden vurgu yapan projesi Kardeş Türküler, 27 Ekim'de Babylon'da müzikseverlerle buluşuyor.

Kardeş Türküler, System.String[]
Boğaziçi Gösteri Sanatları Topluluğu'nun (BGST)  barış ve kardeşliğe müzikal bir çerçeveden vurgu yapan projesi Kardeş Türküler, 27 Ekim'de Babylon'da müzikseverlerle buluşuyor.

Anadolu, Trakya ve Mezopotamya halk şarkılarını orijinal dilleriyle yorumlamayan ve çok kültürlü bir coğrafyada kardeşlik içinde, bir arada yaşama umuduna vurgu yapan Kardeş Türküler; şarkılarıyla aynı özlemi duyan dinleyicilerle sesleniyor. Kendi adını taşıyan İlk albümlerini 1997'de Kalan Müzik etiketiyle yayınlayan Kardeş Türküler, bu albümle çok kültürlülük ve halkların kardeşliğine vurgu yapıyor. Anadolu'nun doğusu ile Mezopotamya coğrafyasını kapsayan, çok kültürlülüğün ve kültürler arasındaki geçişkenliğin vurgulandığı albüm, hem ulusal hem de uluslararası pek çok başarı elde etti.

Kardeş Türküler, barış için söylediği şarkıların en güzel örneklerini, 27 Ekim Perşembe akşamı Babylon sahnesine taşıyor.

Kapı Açılış: 20: 30 Etkinlik: 21: 30
Kaynak: Etkinlik.io
Yeni Zelanda Saldırganının Ailesi: Özür Dileriz, Sadece Eve Gidip Saklanmak İstiyoruz Erdoğan'ın Sağ Kolu Olan Şehit Erol Olçok'un Eşi: Şehitleri Kaça Sattınız? PKK'nın İğrenç Yüzü Günlükte Ortaya Çıktı: Kendini Dedesi Yaşındaki Teröristin Kucağında Çıplak Olarak Bulmuş