Son Dakika Haberleri: Kardeşleri Ölen Ağabey Yaşananlara Tepki Gösterdi

Kardeşleri Ölen Ağabey Yaşananlara Tepki Gösterdi

5 yıl önce

Gaziosmanpaşa'da yol vermeme sebebiyle çıkan silahlı kavgada ölen kardeşlerin yakınları, yaşananlara tepki gösterdi.

Kardeşleri Ölen Ağabey Yaşananlara Tepki Gösterdi, System.String[]
 Gaziosmanpaşa'da yol vermeme sebebiyle çıkan silahlı kavgada ölen kardeşlerin yakınları, yaşananlara tepki gösterdi. Aile, Uluğ kardeşleri vuran kişinin polis olduğunu iddia etti.

 Küçükköy Cengiz Topel Caddesi üzerinde bulunan Edirnekapı-Topkapı minibüs durağında dün saat 16.30 sıralarında yaşanan olayda Vezir ve Veysi Uluğ kardeşler silahla vurularak hayatını kaybetti. Saldırı sonrası olay yerinden kaçarak kayıplara karışan ve ismi öğrenilemeyen şahsın, emniyete teslim olduğu öğrenildi.

Cenazeleri almak için Adli Tıp Kurumu'na gelen Uluğ kardeşlerin ağabeyi Ahmet Uluğ, yaşananlara tepki göstererek yetkililerden yardım istedi. Ahmet Uluğ, kardeşlerinin hayatını kaybettiği olayı şöyle anlattı: "Kardeşlerim sürekli çalıştıkları minibüs durağında bekliyorlarmış. O sırada kavgaya neden olan arkadaşları ile başkaları tartışıyorlar. Kardeşlerim tartışmayı görünce kavga edenleri yatıştırmak ve olayın büyümemesi için ayırmaya çalışıyorlar. Minibüsçüyü aracına bindirip gönderiyorlar. Kavgaya karışan diğer kişiyi arabasına bindirip gitmesi için ikaz ediyorlar. O kişi ise herhalde kavgaya niyetli gitmek istemiyor. Başka kişilerde müdahale edip göndermek istiyorlar. O sırada arabasından mı belinden mi bilmiyorum silahını çekip ateş ediyor. Kendini koruma adına ateş açmıyor. Hedef gözeterek kardeşlerimi vuruyor. Önce büyük kardeşimi vuruyor. Kardeşim yere düşünce üstüne gidiyor ve yerde de ateş ediyor. Bu sırada küçük kardeşim müdahale etmek istiyor. Küçük kardeşime de ateş edip vuruyor."

Hayatını kaybeden her iki kardeşinin de evli ve çocuk sahibi olduğunu anlatan ağabey Uluğ yetkililere seslenerek, "Biz iki kardeşimizi de kaybettik. Burada bütün yetkililerden İçişleri Bakanından, Başbakanımızdan bu olayların üzerinde durmasını istiyoruz." dedi.

Kardeşlerini vuran kişinin polis olduğunu iddia eden Uluğ, "Bu işi yapan kişinin polis olduğunu öğrendik. Bu polis görevli ise su satma aracında ne işi var? Bu hareketlerde nasıl bulunabiliyor. Kendinin polis olduğunu ifade etmeyip, saklayarak neden silahına davranıyor. Tüm yetkililerden hakkımızı aramasını bekliyoruz. Yetkililer bu işin arkasında durursa bir daha bizim gibi gariban insanlar gitmezler." ifadelerini kullandı.

Uluğ kardeşlerin cenazelerinin ise Küçükköy Paşa Cami'nde kılınacak cenaze namazının ardından Yayla Mezarlığı'nda toprağa verileceği öğrenildi.


Adnan Oktar Hakkında Şikayet Yağıyor, RTÜK İnternetten Yayın Yaptığı İçin Dokunamıyor ABD, Bin PKK/PYD'li Teröristi Türkiye Sınırındaki Tel Abyad Bölgesine Yerleştirdi
Rusya'dan Afrin Operasyonunun Seyrini Değiştirecek Yalanlama: Askerlerimizi Çekmedik!