Kardeşlik ve Yardımlaşma Duygusu 'Liselerde İyilik Zamanı' ile Pekişecek - Son Dakika

Kardeşlik ve Yardımlaşma Duygusu 'Liselerde İyilik Zamanı' ile Pekişecek

19.01.2012 10:15
Kardeşlik ve Yardımlaşma Duygusu 'Liselerde İyilik Zamanı' ile Pekişecek, System.String[]

Bursa Etkin Kadınlar Kültür ve İletişim Derneği (ETKİNDER) 'Liselerde İyilik Zamanı' projesini hayata geçiriyor.

Bursa Etkin Kadınlar Kültür ve İletişim Derneği (ETKİNDER) 'Liselerde İyilik Zamanı' projesini hayata geçiriyor. Proje Koordinatörü Ebru Arslan, 'Kardeşlik ve Yardımlaşma' temalı proje ile öğrencilerdeki bu değerleri pekiştirmeyi amaçladıklarını anlattı. Projeye, Bursa Osmangazi, Yıldırım ve Nilüfer ilçelerinde bulunan Anadolu Lisesi, Fen Lisesi ve İmam Hatip Lisesi öğrencileri katılabilecek. Her sınıftan tamamı kız olmak üzere 5 öğrenci bir araya gelerek oluşturdukları takım ile başvuru yapabilecek. Başvuruda bulunacak her proje takımının ya öğretmen yada grup tarafından seçilmiş bir lideri olmak zorunda.

Proje kapsamında yürütülecek faaliyetler kapsamında takımların 'Kardeşlik ve Yardımlaşma' temalı çeşitli faaliyetler planlayıp yürütmesi gerekiyor. Bursa'da gerçekleştirilebilecek faaliyetler şöyle sıralanıyor: "Okullarda tiyatro gibi proje temalı etkinlikler. Kardeş okul seçip proje temalı (okulun boyanması gibi) etkinlikler. Proje ile ilgili dergi hazırlamak, sergi düzenlemek. Huzurevi, çocuk esirgeme kurumları ve rehabilitasyon merkezlerinde etkinlikler düzenlemek. Yardıma muhtaç ailelerin ihtiyaçlarını gidermek ve en sevdiği eşyalarını ihtiyacı olanlara hediye edip yardımlaşma etkinliğinde bulunmak."

Katılımcılar, roje başvuru formunu ve proje rapor formunu; www.etkinder.org.tr web adresinden temin edebilecek. Okullar, yarışmaya birden fazla projeyle katılabilecek. Projelerin değerlendirilmesinde ise orijinalliği, özgünlük, ilgililik, uygulanabilirlik, sürdürülebilirlik, sosyal fayda, ulaştığı kişi sayısı ile gösterilen özen gibi ölçütler göz önüne alınacak. Proje takımlarının başvuruları, 20 Ocak – 17 Şubat 2012 tarihleri arasında kabul edilecek. Takımlar, 17 Şubat 2012 Cuma günü 17.00'a kadar, www.etkinder.org.tr adresinde yer alan Proje Başvuru Formunu doldurup, ETKİNDER dernek merkezine faks (0 224 326 86 32) veya e-posta (etkinder@etkinder.org.tr) yolu ile teslim edebilecek.

Başvuru formu sadece takımların bilgilerini içermekte olup, proje faaliyetleri buraya yazılmayacak. Projelerin uygulanması ise başvurunu bitiş tarihi olan 17 Şubat ile 23 Mart 2012 tariheri arasında gerçekleşecek. Takımları, proje teması ile ilgili faaliyetlerini 17 Şubat – 23 Mart tarihleri arasında yürütecek. Proje raporlarının sunumu 23 Mart 2012 tarihinde gerçekleştirilecek. Takımların 23 Mart 2012 Cuma günü 18.00'e kadar, Proje Rapor Formunu doldurup, destekleyici belgeler ile birlikte dosya halinde ETKİNDER merkezine ulaştırmaları gerekiyor. Rapor ve yapılan faaliyetleri destekleyici görsel materyaller ise CD'ye kaydedilip, proje dosyasına eklenmeli.

Bilgisayar ortamında yazılacak olan proje raporlarının ön değerlendirmesi 23 mart – 30 mart 2012 tarihlerinde ETKİNDER tarafından oluşturulan komisyon tarafından gerçekleştirilecek. Ön değerlendirmede en fazla puan alan ilk 10 takım finale yükselecek. Finale Kalan Projeler ise 31 Mart 2012 Cumartesi günü www.etkinder.org.tr web sitesinde ilan edilecek.

Projede final programı ise 7 Nisan 2012'de gerçekleştirilecek. Ön değerlendirme sonucunda ilk 10'a giren takımlar, final programında proje sunumlarını gerçekleştirecek. Her takıma sunum için 10 dakika süre verilecek projede ETKİNDER tarafından belirlenen jüri tarafından değerlendirmeler yapılacak. Final Programının detayları web sitesinde ilan edilecek.

ETKİNDER tarafından düzenlenecek olan 'Liselerde iyilik zamanı' projesinin ödül töreni 13 Nisan 2012'de yapılacak. Finale kalan takımlar arasında dereceye girerek 1, 2, 3, 4 ve 5. olan proje sahipleri, 13 Nisan 2012 Cuma günü düzenlenecek ödül töreninde ilan edilecek. Dereceye giren takımlar, projelerini ödül töreninde de sunma imkanı bulacak. ETKİNDER tarafından düzenlenen 'Liselerde iyilik zamanı' projesi sonrasında dereceye girenlere ödül olarak;

1. Takıma; tüm öğrencilere tablet bilgisayar, madalya ve başarı belgesi verilecek.

2. Takıma; tüm öğrencilere fotoğraf makinesi, madalya ve başarı belgesi veriyecek.

3. 4. ve 5. takımlara ise madalya ve başarı belgesi verilip Akdeniz cezisi düzenlenecek.

Ayrıca başvuruda bulunan tüm proje takımlarına sürpriz hediyeler, birinci olan okula Projeksiyon cihazı, dereceye giren projelerin okullarına ise plaket verilecek.

- Kaynak: CHA

Son Dakika Güncel Kardeşlik ve Yardımlaşma Duygusu 'Liselerde İyilik Zamanı' ile Pekişecek - Son Dakika


Son Dakika

Emekli olan Khabib Nurmagomedov'a ünlü sporculardan tebrik mesajı yağdı Aliyev, "Türkiye sizi savaşa zorluyor" diyen ABD'li muhabire istediğini vermedi: Bu kadar harika bir dostumuz olduğu için oldukça gururluyuz Genç kız, iğnenin yan etkilerini söyleyen doktora saldırdı Karantinada olması gereken kişilerin başkalarının HES koduyla İBB tesislerinde futbol oynadığı ortaya çıktı Ermenistan ordusu tükeniyor! Bu kez de 15 yaşın altındaki çocukları cepheye sürmeye başladılar Başkan Böcek, 58'inci yaşına yoğun bakımda girdi Erzurum-G.Saray maçı sonrası, Erman Toroğlu hakem Arda Kardeşler'e patladı: Midem bulanıyor TEM Otoyolu Bolu Dağı Tüneli yeniden trafiğe kapatıldı