KARGA DİDO'NUN TAHMİNİ TÜRKİYE - Son Dakika

KARGA DİDO'NUN TAHMİNİ TÜRKİYE

11.06.2021 17:25

ANTALYA'da bir grup turizmcinin Türkiye ve İtalya A Milli takımlarının karşılaşmasında, hangi ülke takımının kazanacağını sorduğu 'Dido' adlı karga, gagasıyla Türk bayrağını işaret etti.

ANTALYA'da bir grup turizmcinin Türkiye ve İtalya A Milli takımlarının karşılaşmasında, hangi ülke takımının kazanacağını sorduğu 'Dido' adlı karga, gagasıyla Türk bayrağını işaret etti. Bu anlar, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Almanya'nın oynadığı 6 maçtan 4'ünü doğru tahmin eden ahtapot Paul'ü akla getirdi.

Türkiye A Milli Futbol Takımı, 2020 Avrupa Futbol Şampiyonası'nın (EURO 2020) açılış maçında, bu akşam İtalya ile karşı karşıya gelecek. İtalya'nın başkenti Roma'daki Olimpiyat Stadı'nda oynanacak ve Türkiye saatiyle 22.00'de başlayacak maçta, kimin kazanacağına dair çok sayıda tahmin yapılıyor.

Antalya'da ise bir grup turizmci, 2008 Avrupa Futbol Şampiyonası'nda Almanya'nın oynadığı 6 maçtan 4'ünü doğru tahmin eden ahtapot Paul'den yola çıkıp, benzer tahmin için bu kez bir karga kullandı. 'Dido' adını verdikleri karganın önüne, Türkiye ve İtalya bayraklarını seren turizmciler, karganın seçeceği takımı merakla bekledi. Karga Dido, çimler üzerinde zıplayarak gelip direkt Türk bayrağını gagasıyla işaret etti.

Antalya Kent Konseyi Turizm Grubu Başkanı Recep Yavuz, Dido'nun tercihiyle sevindiklerini belirtip, "Ahtapot Paul biliyorsa Dido neden bilmesin? Dido, bizim gönlümüzden geçeni tercih etti. Umarız A Milli Futbol Takımımız, 'Bizim çocuklar' bugün İtalya karşısında galip gelir" diye konuştu.

Ahtapot Paul, akvaryumuna daldırılan, içlerinde midye ve istiridye gibi yemler, üstlerinde karşılaşacak ülkelerin bayraklarının bulunduğu iki şeffaf kutudan birinin üstüne yerleşip tahminlerini gerçekleştirirdi. 26 Ekim 2010 günü, yaşadığı akvaryumda ölü bulunan ahtapotun ardından benzer tahminler çok yapıldı, ancak Paul kadar ses getireni olmadı.

KARGA DİDO'NUN TAHMİNİ TÜRKİYE
KARGA DİDO'NUN TAHMİNİ TÜRKİYE
KARGA DİDO'NUN TAHMİNİ TÜRKİYE
KARGA DİDO'NUN TAHMİNİ TÜRKİYE

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel KARGA DİDO'NUN TAHMİNİ TÜRKİYE - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Salgının ateşi düştü ama acillerde yoğunluk var! Yetkili isim, bu vakalara dikkat çekiyor 16:09 Salgının ateşi düştü ama acillerde yoğunluk var! Yetkili isim, bu vakalara dikkat çekiyor Camdaki Kız dizisinde Nalan'ın giydiği gelinliğe talep yağdı! İşte özel tasarımın fiyatı 16:00 Camdaki Kız dizisinde Nalan'ın giydiği gelinliğe talep yağdı! İşte özel tasarımın fiyatı Herkes insan sanıyor ama gerçek bambaşka! Dijital modeller milyonlar kazanıyorlar 15:51 Herkes insan sanıyor ama gerçek bambaşka! Dijital modeller milyonlar kazanıyorlar
Sedat Peker'den Tosuncuk'un saklandığı ülkeyle ilgili bomba iddia: Bolivya'da falan değil, Belarus'ta 14:58 Sedat Peker'den Tosuncuk'un saklandığı ülkeyle ilgili bomba iddia: Bolivya'da falan değil, Belarus'ta Türkiye onu Reyhanlı davasından tanıyor! Hakim Buket Demirel evinde ölü bulundu 14:43 Türkiye onu Reyhanlı davasından tanıyor! Hakim Buket Demirel evinde ölü bulundu Son Dakika: İstanbul'da şiddetli yağmur bir anda bastırdı! Meteoroloji'den sarı kodlu sel ve dolu uyarısı geldi 13:41 Son Dakika: İstanbul'da şiddetli yağmur bir anda bastırdı! Meteoroloji'den sarı kodlu sel ve dolu uyarısı geldi
Kıbrıs gezisine damga vuran kare! Cumhurbaşkanı makamına tişört ve kot pantolonla çıktı 12:34 Kıbrıs gezisine damga vuran kare! Cumhurbaşkanı makamına tişört ve kot pantolonla çıktı Yıldız Tilbe çocukluk fotoğrafı paylaştı, kimi dedesine benzetti kimi ağabeyine 12:17 Yıldız Tilbe çocukluk fotoğrafı paylaştı, kimi dedesine benzetti kimi ağabeyine
Advertisement