Kargid'in Irak'a Yönelik İş Gezisi Verimli Geçti - Son Dakika

Kargid'in Irak'a Yönelik İş Gezisi Verimli Geçti

13.01.2012 11:30
Kargid'in Irak'a Yönelik İş Gezisi Verimli Geçti, System.String[]

Karadeniz İşadamları Derneği (KARGİD), Türkiye ve Irak arasındaki ticaretin, yatırımın ve işbirliğinin geliştirilmesi için komşu ülkeye ticaret gezisi düzenledi.5-8 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen geziye)...

Karadeniz İşadamları Derneği (KARGİD), Türkiye ve Irak arasındaki ticaretin, yatırımın ve işbirliğinin geliştirilmesi için komşu ülkeye ticaret gezisi düzenledi. 5-8 Ocak tarihleri arasında gerçekleştirilen geziye katılan KARGİD üyesi idamları, Erbil ve Musul'da bazı incelemelerde bulundu.

Ziyaret programında önce Erbil'i gezen işadamları burada birçok işadamı ile görüşmeler yaptı. Daha sonra Musul ve Erbil ticari ataşeleri ile bir araya gelen KARGİD üyesi işadamları, burada da bir bilgilendirme toplantısına katıldı. KARGİD Başkanı Ahmet Yaşar Altıntaş, Erbil ve Musul'un ticaret için çok elverişli yerler olduğunu belirtti. Temaslarının oldukça verimli geçtiğini anlatan Altıntaş, "Hem üye işadamlarımız hem de karşı taraftaki işadamları bu ziyaretten ziyadesiyle memnun ayrılmıştır. İşadamlarımızın buradaki izlenimleri de olumlu yönde gelişmiştir. Gösterilen ilgi ve alaka bizleri memnun eden bir başka konuydu. Biz o bölgede karşılıklı ticaretin yapılabileceğini ve ilerleyen dönemlerde gelişebileceğini düşünüyoruz. Bunun için de bu ziyaretimiz bir adım olmuştur. Bundan sonra Irak'a yönelik ziyaretlerimizi sürdürmeyi planlıyoruz." dedi.

Ziyarete katılan işadamları da oldukça yararlı bir program olduğunu belirterek, Irak'a bu tür programların tekrarlanmasını istedi.

Kargid'in Irak'a Yönelik İş Gezisi Verimli Geçti
Kargid'in Irak'a Yönelik İş Gezisi Verimli Geçti

- Kaynak: CHA

Son Dakika Yerel Kargid'in Irak'a Yönelik İş Gezisi Verimli Geçti - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı Bu görüntüler bugün çekildi! Alanya'da sahiller yaz aylarını aratmadı Ozan Tufan'ın Pelkas'la ilgili gafı sonrası F.Bahçe'nin yaptığı paylaşım büyük ses getirdi BM'nin yıllardır uygulamadığı kararı Azerbaycan ordusu uyguladı! Zengilan ve Horadiz kentleri işgalden kurtarıldı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı İYİ Parti'de FETÖ kavgası büyüyor! Ümit Özdağ'dan Akşener'e yanıt gecikmedi: Bombanın pimini çekenlere baksın Çoklu organ yetmezliğinden dolayı ölüm döşeğindeki Hakan Taşıyan'ın son hali sevenlerini kahretti Paşinyan'ın kızı Ermenileri delirtti: Hayallerimiz ve hedeflerimiz başarısız oldu