Karın ağırlığına dayanamayan ahırın çatısı çöktü, ekipler hayvanlar için seferber oldu - Son Dakika

Karın ağırlığına dayanamayan ahırın çatısı çöktü, ekipler hayvanlar için seferber oldu

31.01.2022 14:43

- Karın ağırlığına dayanamayan ahırın çatısı çöktü, ekipler hayvanlar için seferber oldu Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde kar kütlesi sebebiyle çatısı öken ahırdaki 6 büyükbaş ve 6 küçükbaş hayvan ekipler tarafından kurtarıldı.

- Karın ağırlığına dayanamayan ahırın çatısı çöktü, ekipler hayvanlar için seferber oldu

KASTAMONU - Kastamonu'nun Bozkurt ilçesinde kar kütlesi sebebiyle çatısı öken ahırdaki 6 büyükbaş ve 6 küçükbaş hayvan ekipler tarafından kurtarıldı.

Edinilen bilgiye göre, Kastamonu'nun Bozkurt ilçesine bağlı Merkez Mahallesi Dikmen Küme Evlerinde Hüseyin Özkan ve Kazım Özkan'a ait ahırın çatısı, kar kütlesine dayanamayarak çöktü. Çatının çökmesi neticesinde 6 büyükbaş ve 6 küçükbaş hayvan altında kaldı. Yaşanan olayın ardından Hüseyin ve Kazım Özkan, 112 Acil Çağrı Merkezini arayarak yardım istedi. Bunun üzerine bölgede faaliyet yürüten İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekiplerince sevk edildi. Ekiplerin çalışması sonucu çöken ahırın altında kalan 6 büyükbaş ve 6 küçükbaş hayvan kurtarıldı. Kurtarılan hayvanlar sahiplerine teslim edilirken, çöken ahırın enkazının kaldırılmasıyla çalışmalarda devam ediyor.

(Vİ-MK-BA-Y)

YORUMLAR
500
Selde kullanılmaz hale gelmişti, Bozkurt Futbol Sahası afetin yıl dönümünde yeniden ilçeye kazandırıldı Selde kullanılmaz hale gelmişti, Bozkurt Futbol Sahası afetin yıl dönümünde yeniden ilçeye kazandırıldı Bozkurt'ta selde hayatını kaybedenler, afetin yıldönümünde anıldı Bozkurt'ta selde hayatını kaybedenler, afetin yıldönümünde anıldı Kastamonu ve Sinop'ta sel felaketinde yaşamını yitirenler anıldı Kastamonu ve Sinop'ta sel felaketinde yaşamını yitirenler anıldı
Kaynak: İHA

Son Dakika 3. Sayfa Karın ağırlığına dayanamayan ahırın çatısı çöktü, ekipler hayvanlar için seferber oldu - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement