Karınca Deresi'ne İkinci Menfez Köprü - Son Dakika
14 MAYISSEÇİM SONUÇLARI İÇİN TIKLAYIN
Karınca Deresi'ne İkinci Menfez Köprü

Karınca Deresi'ne İkinci Menfez Köprü

02.01.2012 12:28

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, Yazlık mevkiinden akan Karınca Deresi üzerine menfezli köprü yaptı.

Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, rejimi düzensiz olan Karınca Deresi'ndeki ıslah çalışmasının ardından şimdi de dere üzerinde geçişler oluşturuyor. Gölcük'ün Yazlık Mahallesi taş ocağı mevkiine menfezli köprü yapan Büyükşehir Belediyesi vatandaşların dere üzerinden güvenli bir şekilde geçmelerine olanak sağlıyor. Yeni yapılan 40 metre uzunluğundaki köprü sayesinde vatandaşlar derenin her iki yanına rahatlıkla geçebilecekler.

SEL ULAŞIMI AKSATMAYACAK

İlçenin güney köylerinde oluşan yoğun yağış sonrası kabaran Karınca Deresi ıslah çalışmalarıyla kontrol altına alınırken, menfez ve köprüleriyle de ulaşım sağlıyor. Dere üzerinde yapılan ikinci yeni köprüyle vatandaşlar araçlarıyla rahatça derenin diğer tarafına geçebiliyorlar. Köprüyle birlikte derede oluşan sel araç trafiğine artık engel olmayacak.

40 METRE UZUNLUĞUNDA

40m uzunluğundaki menfezli köprü 9 metre genişliğe sahip. Köprünün su akışını sağlaması için 3 gözlü menfez geçişi bulunuyor. 80 santimetre çapında yerinde dökme kazık sistemi ile yapılan köprü, çelik takviyeli olarak yapıldı. Köprünün yapımında 60 metreküp demirsiz, 175 metreküp demirli beton kullanıldı.

Kaynak: Bültenler
YORUMLAR
500

Son Dakika Güncel Karınca Deresi'ne İkinci Menfez Köprü - Son Dakika


Advertisement