Kars'a Bilim Sanat Merkezi Açılacak - Son Dakika

Kars'a Bilim Sanat Merkezi Açılacak

11.01.2012 20:22
Kars'a Bilim Sanat Merkezi Açılacak, System.String[]

Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğü'nce kullanılmakta olan Halitpaşa Mahallesi'ndeki eski hizmet binası Kars Valisi Ahmet Kara'nın talimatları ile Bilim Sanat Merkezi açılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edildi.

Sosyal Güvenlik Kurumu Müdürlüğü'nce kullanılmakta olan Halitpaşa Mahallesi'ndeki eski hizmet binası Kars Valisi Ahmet Kara'nın talimatları ile Bilim Sanat Merkezi açılmak üzere Milli Eğitim Bakanlığına tahsis edildi.

Türkiye'nin 50'yi aşkın ilinde eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdüren Bilim Sanat Merkezlerinin ilimizde bulunmaması, eğitim açısından önemli bir boşluk oluşturuyordu.

Vali Kara'nın

talimatları ile tahsis edilen binada eğitim-öğretime başlayacak olan Bilim Sanat Merkezine, Kars'ın

ve Türkiye'nin

önemli bilim adamlarından rahmetli Fahrettin Kırzıoğlu'nun adının verilmesi İl Milli Eğitim Müdürlüğü Danışma Kurulu Kararı ve Valilik oluru ile uygun görüldü.

Bilim Sanat Merkezleri; okul öncesi, ilköğretim ve ortaöğretim çağındaki üstün yetenekli çocuk ve öğrencilerin bireysel yeteneklerinin farkında olmalarını ve kapasitelerini geliştirerek en üst düzeyde kullanmalarını sağlamak, yeteneklerinin ve yaratıcılıklarının erken yaşta fark edilerek geliştirilmesini, üstün yetenekleri doğrultusunda bilimsel çalışma disiplini edinmelerine imkan sağlayan, ortam ve fırsatların oluşturularak disiplinle arası çalışmalardaki kazanımlarda sorunları çözmeye ya da ihtiyacı karşılamaya yönelik çeşitli projelerin geliştirmelerini, teknik buluş ve çağdaş araçlar geliştirmelerini amacına yönelik açılan merkezlerdir.

Kars'ın

eğitim-öğretimine ciddi bir ivme kazandıracak ve katkı sağlayacak Fahrettin Kırzıoğlu Bilim Sanat Merkezi Milli Eğitim Bakanlığı'nca onaylaması ile birlikte kısa sürede eğitim-öğretime açılacak. Bilim Sanat Merkezi'nde

İl Merkezi ve bağlı ilçelerdeki tüm öğrencilere hizmet verilecek. - KARS

Kars'a Bilim Sanat Merkezi Açılacak

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kars'a Bilim Sanat Merkezi Açılacak - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

MasterChef Türkiye'den elenen yarışmacı gözyaşları için veda etti Azerbaycan ile Ermenistan'ın üzerinde anlaştığını açıkladığı insani amaçlı geçici ateşkes yürürlüğe girdi Fenerbahçeli futbolcular, Trabzonspor galibiyetinin ardından şampiyonluk şarkıları söyledi Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 6 maçta 6 gol atan Alanyasporlu Davidson, Süper Lig gol krallığında zirveye oturdu