Kars'ta Kırılan Heykellerden Birisi Onarıldı - Son Dakika

Kars'ta Kırılan Heykellerden Birisi Onarıldı

05.01.2012 14:38
Kars'ta Kırılan Heykellerden Birisi Onarıldı, System.String[]

Kars'ta geçtiğimiz günlerde şakalaşan gençlerin kazara kırdıkları Aşık Şeref Taşlıova'nın sazının sapı yeniden yerine takıldı.

Kars'ta geçtiğimiz günlerde şakalaşan gençlerin kazara kırdıkları Aşık Şeref Taşlıova'nın sazının sapı yeniden yerine takıldı.

Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş'un girişimleriyle Aşık şeref Taşlıova'ya ait heykelin sazının sapı yaklaşık bir saat süren bir çalışma sonrasında tamir edilerek yerine takılması sağlandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Fen İşleri Müdürü Onay Arslan, geçtiğimiz günlşerde kaza sonucu kırılan heykellerden Aşık Şeref Taşlıova'ya ait olanını yeniden onardıklarını söyledi.

Kars'ta Faikbey Caddesi üzerinde bulunan dört mevsim heykeli ile İnönü Caddesi üzerinde bulunan Aşıklar heykellerinden Aşık Şeref Taşlıova'ya ait heykelin sazının sapı oyun oynayan gençler tarafından kaza ile kırılmıştı. Kamuoyunda Kars'ın bir anda heykel düşmanı olarak gösterilmesine neden olan konuyla ilgili olarak da Belediye Başkanı Bozkuş, "Biz heykel düşmanı değiliz. Sanata karşı değiliz" diyerek tepki göstermişti.

İnönü Caddesi üzerinde bulunan Aşık Şeref Taşlıova'ya ait heykelin sazının sapı yapılan çalışma ile eski haline getirildi. - KARS

- Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kars'ta Kırılan Heykellerden Birisi Onarıldı - Son Dakika


Son Dakika

Ermenistan'dan bir PKK taktiği daha! Sınır bölgesine Rus bayrakları diktiler Leipzig maçında sakatlanan Başakşehir'li Caiçara, hastaneye kaldırıldı Yunanistan'dan 3 Avrupa ülkesine "Türkiye'ye silah satmayın" çağrısı Çek kaleci Petr Cech, bir yıl sonra Chelsea ile futbola döndü DSÖ, sivrisineklerden bulaşan yeni tehdidi duyurdu: 9 ayda 76 kişi öldü Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine müjde: Stajyer Araştırmacı Burs Programını başlatıyoruz Netflix, Kıvanç Tatlıtuğ'un başrolde olacağı bilim-kurgu dizisi çekecek Selahattin Demirtaş'ın terörist kardeşi Nurettin Demirtaş'tan alçak sokak eylemleri çağrısı