Kars'ta Kırılan Heykellerden Birisi Onarıldı - Son Dakika

Kars'ta Kırılan Heykellerden Birisi Onarıldı

05.01.2012 14:38
Kars'ta Kırılan Heykellerden Birisi Onarıldı, System.String[]

Kars'ta geçtiğimiz günlerde şakalaşan gençlerin kazara kırdıkları Aşık Şeref Taşlıova'nın sazının sapı yeniden yerine takıldı.

Kars'ta geçtiğimiz günlerde şakalaşan gençlerin kazara kırdıkları Aşık Şeref Taşlıova'nın sazının sapı yeniden yerine takıldı.

Kars Belediye Başkanı Nevzat Bozkuş'un girişimleriyle Aşık şeref Taşlıova'ya ait heykelin sazının sapı yaklaşık bir saat süren bir çalışma sonrasında tamir edilerek yerine takılması sağlandı. Konuyla ilgili açıklama yapan Belediye Fen İşleri Müdürü Onay Arslan, geçtiğimiz günlşerde kaza sonucu kırılan heykellerden Aşık Şeref Taşlıova'ya ait olanını yeniden onardıklarını söyledi.

Kars'ta Faikbey Caddesi üzerinde bulunan dört mevsim heykeli ile İnönü Caddesi üzerinde bulunan Aşıklar heykellerinden Aşık Şeref Taşlıova'ya ait heykelin sazının sapı oyun oynayan gençler tarafından kaza ile kırılmıştı. Kamuoyunda Kars'ın bir anda heykel düşmanı olarak gösterilmesine neden olan konuyla ilgili olarak da Belediye Başkanı Bozkuş, "Biz heykel düşmanı değiliz. Sanata karşı değiliz" diyerek tepki göstermişti.

İnönü Caddesi üzerinde bulunan Aşık Şeref Taşlıova'ya ait heykelin sazının sapı yapılan çalışma ile eski haline getirildi. - KARS

Kaynak: İHA

Son Dakika Güncel Kars'ta Kırılan Heykellerden Birisi Onarıldı - Son Dakika


Son Dakika

Haluk Levent'ten İbo Show eleştirilerine esprili yanıt: Bana güvenmeyin demiştim Son dakika! Anadolu Otoyolu'nda zincirleme trafik kazası! 16 araç birbirine girdi, 8 yaralı var Bilim Kurulu Üyesi Afşin Emre Kayıpmaz'dan maske uyarısı: N95 ve FFP2 tarzı maskeler toplu alanlarda kullanılmamalı Üç kişinin hayatını kaybettiği korkunç kazanın görüntüleri ortaya çıktı Sivasspor'un karda oynanan Başakşehir maçında sahaya beyaz formayla çıkması dünya gündeminde Kadir Şeker'in öldürdüğü Özgür Duran'ın ailesinin avukatı: Gizli tanığın ifadesiyle dosya bambaşka bir hal alacak Marketten çaldığı 5 kangal sucukla kıskıvrak yakalandı Sağlık Bakanlığı yetkilisi: 15 Mart'ta 27 milyon kişiyi aşılamamız halinde kısıtlamaların büyük bölümünü kaldırmayı planlıyoruz