Kars'ta zabıta ekipleri kaldırım işgali yapan esnafı uyarıyor - Son Dakika

Kars'ta zabıta ekipleri kaldırım işgali yapan esnafı uyarıyor

09.04.2021 10:51
Kars'ta zabıta ekipleri kaldırım işgali yapan esnafı uyarıyor, System.String[]

Kars'ta yayalara ait olan kaldırımların işyerleri tarafından işgal edilmesi zabıta ekiplerini harekete geçirdi.

Kars'ta yayalara ait olan kaldırımların işyerleri tarafından işgal edilmesi zabıta ekiplerini harekete geçirdi. Zabıta kaldırım işgali yapan işyeri sahiplerini uyararak kaldırımlara bıraktıkları malzemeleri kaldırmalarını istedi.

Kars'ta yıllardan beri kanayan yara olan ve yayaları zor durumda bırakan kaldırım işgallerine bir türlü önlem alınamıyor. Yıllardan beri süre gelen uygulamayla işyeri sahipleri kaldırımları malzemeleriyle kapatarak yayaların geçmesine engel oluyor. Adeta kaldırımlarda malzemelerini sergileyen işyeri sahipleri kaldırımların yanı sıra işyerlerinin önünde bulunan caddelere de koydukları malzemelerle araç parklarına dahi izin vermiyor.

Bundan dolayı vatandaşlardan gelen şikayetleri değerlendiren belediye Vali Belediye Başkan Vekili Türker Öksüz'ün talimatlarıyla Zabıta Müdürlüğü ekiplerince cadde ve sokaklarda vatandaşların kullanım alanı olan kaldırımların iş yerleri tarafından işgal edilmesinin önüne geçmek için denetimleme yapıldı.

Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri cadde ve sokaklarda vatandaşların kullanım alanı olan kaldırımlar başta olmak üzere yol kenarlarının iş yerleri tarafından işgal edilmesinin önüne geçebilmek için denetimlerini sürdürerek iş yerleri ve araç sahiplerine de uyarılarda bulundu.

İşyerleri önlerine koyulan malzemeleri işyeri sahiplerinden kaldırmalarını isteyen zabıta ekipleri, uyarılara uymayan işyeri sahiplerine yaptırım uygulayacak.

Kenttin hemen hemen bütün caddelerinde kaldırımlarım aynı şekilde işgal edildiğini ifade eden vatandaşlar, Belediye Başkan vekili Türker Öksüz'den kaldırımların biran evvel malzemelerden temizlenerek yayaların rahat bir şekilde kullanması sağlamasını istediler.

Kaldırımların adeta pazara dönüştüğünü belirten vatandaşlar, "Kaldırımlarda yürüyemiyoruz. Özerlikle Halk Bankası'nın bulunduğu bölgede adeta kaldırımlar malzemelerle kapatılmış, bizler kaldırım yerine caddeyi kullanıyoruz. Korkumuzdan çocuklarımızın dışarıya çıkmasına izin vermiyoruz. Yıllardır aynı sorun var, işyeri sahipleri malzemelerini dışarıda sergiliyor, korkumuzdan bir şey diyemiyoruz. İnşallah valimiz bu soruna kısa sürede çözüm bulur" diye konuştular.

Öte yandan Kars Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri, caddeleri dolaşarak kaldırım işgallerine son verilmesi için denetleme yapıyor. Zabıta işyeri sahiplerini uyararak malzemelerini işyerlerine almalarını istedi. Zabıta ekiplerince uyarıların devam edeceği öğrenilirken, uyarılara uymayan işyeri sahiplerine yaptırım uygulanacağı öğrenildi. - KARS

Kars'ta zabıta ekipleri kaldırım işgali yapan esnafı uyarıyor
Kars'ta zabıta ekipleri kaldırım işgali yapan esnafı uyarıyor
Kars'ta zabıta ekipleri kaldırım işgali yapan esnafı uyarıyor
Kars'ta zabıta ekipleri kaldırım işgali yapan esnafı uyarıyor

Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Kars'ta zabıta ekipleri kaldırım işgali yapan esnafı uyarıyor - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Boğaz manzaralı yalısından Boğaz manzaralı yalısından "Evde kal" çağrısı yapan Arzu Sabancı, sessizliğini bozdu 23 Nisan dolayısıyla TBMM Başkanı Şentop ve devlet erkanı Anıtkabir'de 23 Nisan dolayısıyla TBMM Başkanı Şentop ve devlet erkanı Anıtkabir'de 400 bin Thodex mağduru dolandırıcıların hedefi oldu! Sosyal medyadan mesaj atıp paralarını kurtaracaklarını söylüyorlar 400 bin Thodex mağduru dolandırıcıların hedefi oldu! Sosyal medyadan mesaj atıp paralarını kurtaracaklarını söylüyorlar Camdaki Kız dizisindeki bekaret testi sahnesi izleyicileri sinirlendirdi Camdaki Kız dizisindeki bekaret testi sahnesi izleyicileri sinirlendirdi Bağcılar'da bir iş yerinde meydana gelen patlama ortalığı savaş alanına çevirdi Bağcılar'da bir iş yerinde meydana gelen patlama ortalığı savaş alanına çevirdi Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer ile fotoğraf çekilen Bakan Soylu'dan açıklama: Şahsı tanımıyorum Thodex'in kurucusu Faruk Fatih Özer ile fotoğraf çekilen Bakan Soylu'dan açıklama: Şahsı tanımıyorum Roketsan'dan Rusya'nın Türk SİHA'larını hedef almasına misilleme: Pantsir tam isabetle vuruldu Roketsan'dan Rusya'nın Türk SİHA'larını hedef almasına misilleme: Pantsir tam isabetle vuruldu Çalışmak için geldiği inşaattan düşen genç, hayatını kaybetti Çalışmak için geldiği inşaattan düşen genç, hayatını kaybetti