Karşılıksız Aşk Cinayetine Ağırlaştırılmış Müebbet - Son Dakika

Karşılıksız Aşk Cinayetine Ağırlaştırılmış Müebbet

09.03.2017 11:39
Karşılıksız Aşk Cinayetine Ağırlaştırılmış Müebbet, System.String[]

Bağcılar'da arkadaşlık teklifini kabul etmeyen ve başkasıyla nişanlanan Hilal Gülçek'i sokak ortasında öldürdüğü iddia edilen Emrah Selçuk, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Bağcılar'da arkadaşlık teklifini kabul etmeyen ve başkasıyla nişanlanan Hilal Gülçek'i sokak ortasında öldürdüğü iddia edilen Emrah Selçuk, ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırıldı.

Bakırköy 7. Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, tutuklu sanık Emrah Selçuk ile tarafların avukatları katıldı.

Cumhuriyet Savcısı Cevdet Bozkurt'un esas hakkındaki mütalaasında, sanık Emrah Selçuk'un, 4 yıl önce maktul Hilal Gülçek ile Bağcılar'da bir atölyede birlikte çalıştıklarını, sanığın maktule ilgi duyduğu, birçok defa arkadaşlık teklifinde bulunduğu ancak karşılık almadığı belirtildi.

Mütalaada, olaydan yaklaşık 3 gün önce Gülçek'in başkasıyla nişanlandığını öğrenen sanığın bu durumdan çok etkilendiği, psikolojisinin bozulduğu, maktulü öldürmeye karar verdiği ve bu nedenle kendisine ruhsatsız tabanca temin ettiği kaydedildi.

Bağcılar'da sanığın, 23 Kasım 2015'te Hilal Gülçek'in işe gidiş güzergahı olan yere gittiği ve bir süre takip ettiği anlatılan mütalaada, sanığın maktule yetişerek kolundan tutarak önce konuştuğu, aralarında itiş kakış başlayınca sanığın Gülçek'i 2 el ateş ederek öldürdüğü ve polise teslim olduğu aktarıldı.

Mütalaada, sanık Emrah Selçuk'un uzun zamandır maktule aşık olduğu, karşılık bulamadığı, başka biriyle nişanlandığını öğrenince öldürmeye karar verdiği, plan yaptığı ve kamera kayıtlarından da anlaşılacağı üzere soğukkanlıca eylemi gerçekleştirdiği anlaşıldığından "tasarlayarak öldürme" suçundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılması istendi.

Son sözü sorulan sanık Selçuk, "Çok pişmanım. Her şey bir anda gelişti. Parmağında yüzüğü görünce kendime hakim olamadım. Bir anlık öfke ve sinirle geleceğim elimden alındı." dedi.

Mahkeme heyeti, sanığın üzerine atılı "tasarlayarak öldürme" suçunu işlediği sabit olduğundan ağırlaştırılmış müebbet hapis cezasına çarptırılmasına karar vererek, haksız tahrik koşullarının uygulanmamasına ve takdiri indirim koşullarının bulunmadığından cezasında indirim yapmadı.

Karşılıksız Aşk Cinayetine Ağırlaştırılmış Müebbet

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Karşılıksız Aşk Cinayetine Ağırlaştırılmış Müebbet - Son Dakika


Son Dakika

Dev kargo gemisi, zodyak botla nasıl kaçırıldı? Konunun uzmanı, korsanların korkunç yöntemini anlattı Cemal Hünal'ın ardından Survivor'da bir diskalifiye şoku daha! Ünlülerden bir yarışmacı daha adaya veda etti İtalya'da veri hatası nedeniyle bir hafta sokağa çıkma kısıtlaması uygulandı Hatayspor, 90+8'de attığı golle Gaziantep'ten puanla döndü Brezilya takımı Palmas başkanı ve 4 futbolcuyu taşıyan uçak düştü! Kurtulan olmadı Meksika'nın ABD sınırındaki Tamaulipas eyaletinde yanmış 19 cansız beden bulundu Hande Erçel ve Kerem Bürsin'in küvet sahnesi gündeme damga vurdu Yasmin Erbil kırmızı elbiseli pozuyla nefesleri kesti