Karşıyaka'da "2. Felsefe Günleri" Başlıyor - Son Dakika

Karşıyaka'da "2. Felsefe Günleri" Başlıyor

12 ay önce

İzmir'de, Karşıyaka Belediyesi ve Felsefeciler Derneği İzmir Şubesi iş birliğiyle bu yıl ikincisi organize edilen Karşıyaka Felsefe Günleri'nin 1-2 Mart tarihlerinde gerçekleşeceği belirtildi.

Karşıyaka'da

İzmir'de, Karşıyaka Belediyesi ve Felsefeciler Derneği İzmir Şubesi iş birliğiyle bu yıl ikincisi organize edilen Karşıyaka Felsefe Günleri'nin 1-2 Mart tarihlerinde gerçekleşeceği belirtildi. 'Sürdürülebilir Bir Yaşam İçin Felsefe' ana teması çerçevesinde yapılacak oturumlara, farklı üniversitelerden 9 akademisyen konuk olacak.


Karşıyaka Belediyesi Çarşı Kültür Merkezi'nin ev sahipliğindeki 2. Karşıyaka Felsefe Günleri, 1 Mart Cuma günü saat 10.30'da başlayacak. Açılışı, organizasyonun onur konuğu olan, Yeditepe Üniversitesi'nden Prof. Dr. Saffet Babür yapacak. İki gün boyunca; Hacettepe, Dokuz Eylül, Ege, Adnan Menderes ve Sakarya üniversitelerinden felsefecilerin katılımıyla toplam beş oturum düzenlenecek.


Oturumlarda 'Döngüsel Ekonomi: Zeytinin Öyküsü', 'Sürdürülebilir Kalkınmanın Sonu', 'Kültür ve Medeniyet' ile 'Doğanın Dönüşümünde İnsanın Etik Sorumluluğu' gibi başlıklar ele alınacak. İlk gün saat 16.00'daki film gösteriminde ise 'Ekotopia' konuklarla buluşacak.


Felsefeciler Derneği İzmir Şubesi iş birliğiyle, bu önemli organizasyona ikinci kez imza atmaktan mutluluk duyduklarını söyleyen Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, ücretsiz etkinliklere felsefeye merak duyan tüm İzmirlileri davet etti. - İZMİR

Haber Yayın Tarihi: 28.02.2019 12:06 Kaynak: İHA



Son Dakika

Bikinili pozunu paylaşan Tuğba Ekinci, Hadise ve Hülya Avşar'a meydan okudu
Balık tutan gencin boynuna denizden sıçrayan zargana saplandı Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın hediyesi, Angela Merkel'i mest etti

Son Dakika Haberleri