Karşıyaka Kent Konseyi Engelliler Meclisi Üyelerinden Sürücülere Uyarı - Son Dakika

Karşıyaka Kent Konseyi Engelliler Meclisi Üyelerinden Sürücülere Uyarı

05.01.2012 12:00
Karşıyaka Kent Konseyi Engelliler Meclisi Üyelerinden Sürücülere Uyarı, System.String[]

Karşıyaka Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri, özellikle ana arterler başta olmak üzere, sokak aralarında kaldırımların geçiş noktalarına araç koyan, yolu kapatan sürücülere yazılı uyarıda bulundu.

Karşıyaka Kent Konseyi Engelliler Meclisi üyeleri, özellikle ana arterler başta olmak üzere, sokak aralarında kaldırımların geçiş noktalarına araç koyan, yolu kapatan sürücülere yazılı uyarıda bulundu.

Karşıyaka Kent Konseyi Engelliler Meclisi Başkanı Hülya Polat ve üyeler ile engelli vatandaşların hazır bulunduğu farkındalık amaçlı çalışma, ilk etapta Naldöken ve Şemikler metro güzergahında yapıldı.

Çalışmanın haftada bir gün olmak üzere yıl sonuna kadar devam edecek etkinlik kapsamında, "Geçişime Engel Olma, Geleceğime Yol Aç" yazılı çıkartmalar, özellikle kaldırımlara park eden ya da kaldırımlarda engellilerin geçişine kolaylık sağlaması için yapılan rampaların önüne park eden araçların camlarına yapıştırıldı.

Hülya Polat, çalışmanın sürücülerde bilinç oluşturma amacıyla başlattıklarını belirterek, şunları kaydetti:

"Çünkü bu konuda engelli vatandaşlarımız büyük sıkıntı yaşıyorlardı. Unutmayalım ki, yollar ve kaldırımlar sadece sağlıklı insanların kullanım alanı değil. Rampalara ve kaldırımlara artık araç park edilmemesi gerektiğini herkes öğrenmeli. Vatandaşlarımızdan da bu konuda hassasiyet ve destek bekliyoruz. Karşıyaka'nın tüm sokaklarında ve yollarında olmaya devam edeceğiz."

- İZMİR

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Karşıyaka Kent Konseyi Engelliler Meclisi Üyelerinden Sürücülere Uyarı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Eşinin doğum yaptığını öğrenen Hoffenheim'lı Grillitsch, maçı bırakıp hastaneye gitti Lezbiyen eşi ve onun sevgilisi tarafından kiralık katil tutularak vurulan koca, hayatını kaybetti Hayat Bilgisi dizisinin 'Barbi'si İpek Erdem'i görenler tanıyamıyor! Yeni imajıyla ağızları açık bıraktı Son Dakika! Sağlık Bakanı Fahrettin Koca: İstanbul'da vaka sayısı Türkiye genelinin yüzde 40'ına ulaştı Avustralyalı askerlerden Afganistan'da vahşet! Savaş esirini helikoptere sığmadığı için öldürdüler İki kez ayağı kırılan Galatasaraylı Emre Akbaba'nın bacağının son hali üzüntü yarattı Azerbaycan ordusunun Karabağ'da esir aldığı Ermeni askerlerin görüntüsü yayınlandı Çipli kimlik kartıyla elektronik kimlik doğrulama sistemiyle ilgili esaslar belirlendi! İşte detaylar