Karşıyaka, Nazım Hikmet'i Andı - Son Dakika

Karşıyaka, Nazım Hikmet'i Andı

16.01.2018 10:22
Karşıyaka, Nazım Hikmet'i Andı

Türkiye'nin yetiştirdiği en büyük değerlerden biri olan şair Nazım Hikmet Ran, doğumunun 116. yılında Karşıyaka'da özel bir gösteriyle anıldı.

Karşıyaka Belediyesi tarafından düzenlenen gecede, Nazım Oyuncuları "Onlar ki" adlı müzikli oyunu sahneledi.

KUVAYİ MİLLİYE DESTANI

Karşıyaka Belediyesi, Türk ve dünya şiirinin unutulmaz ismi Nazım Hikmet Ran'ın 116. doğum gününde, "Onlar ki" adlı oyuna ev sahipliği yaptı. Nazım Hikmet'in Kurtuluş Savaşı ile halkın kahramanca mücadelesini anlatan Kuvayi Milliye Destanı'ndan uyarlanan ve türkülerle beslenen müzikli oyun, Bostanlı Suat Taşer Tiyatrosu'nda perde açtı, Karşıyakalılar büyük ilgi gösterdi. Düzenlemesini Metin Coşkun, yönetmenliğini ise Orhan Aydın'ın yaptığı oyunda; Nazım Oyuncuları Gülsen Tuncer, Metin Coşkun, Ali Gül, Ayşegül Alpak ve Orhan Aydın sahne aldı.

"İYİ Kİ DOĞDUN NAZIM"

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar, "Dilimizin, şiirimizin, insanlık değerlerimizin büyük ustası Nazım Hikmet'i, bu yıl da sevgiyle, saygıyla ve minnetle andık. Hasretlerin, umutların, aşkların ve mücadelelerin şairini 'İyi ki doğdun Nazım!' diyerek selamlarken, onun 'insanları' olmanın gururunu ve onurunu anımsadık" dedi.

YORUMLAR
500
Karşıyaka Cumhuriyet Mahallesi'nde Yaşam Sokağa Taştı Karşıyaka Cumhuriyet Mahallesi'nde Yaşam Sokağa Taştı Karşıyaka altyapısıyla gururlu Karşıyaka altyapısıyla gururlu Karşıyaka filede pasör aldı Karşıyaka filede pasör aldı
Kaynak: Bültenler

Son Dakika Güncel Karşıyaka, Nazım Hikmet'i Andı - Son Dakika

Bu haber Bültenler tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. Bültenler tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı Bültenler kurumudur.

Advertisement