Karşıyaka Şubesi'nden Kızılay Haftası Ekinliği - Son Dakika

Karşıyaka Şubesi'nden Kızılay Haftası Ekinliği

03.11.2015 17:10
Karşıyaka Şubesi'nden Kızılay Haftası Ekinliği, System.String[]

Kızılay Karşıyaka Şube Başkanlığı 29-04 Ekim Kızılay Haftası nedeniyle Karşıyaka Mürşide Akyüz İlkokulu’nda anma etkinliği gerçekleştirdi.

Kızılay Karşıyaka Şube Başkanlığı 29-04 Ekim Kızılay Haftası nedeniyle Karşıyaka Mürşide Akyüz İlkokulu'nda anma etkinliği gerçekleştirdi.

Öğrencilerin ve velilerin yoğun ilgi gösterdiği Kızılay'ın 147. yılı etkinliğine Türk Kızılay'ı Karşıyaka Şube Başkanı Kamil Karadeniz, Karşıyaka Kaymakamı Sadettin Yücel, Belediye Başkan Vekili Muammer Gezici, İlçe Emniyet Müdürü Serkan Yonar, Milli Eğitim Müdürü Mustafa İslamoğlu, Sağlık Grup Başkanı Yıldıray Çığırgil, Muhtarlar Derneği Başkanı Fuat Pusat, Okul Müdürü Ahmet Nazlım katıldı. Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasının ardından Türk Kızılay'ı Karşıyaka Şube Başkanı Kamil Karadeniz günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı.

"TÜRK KIZILAYI ADALETİ TEMSİL EDER"

Kızılay'ın hiçbir ayrım gözetmeden 1868 yılından günümüze kadar savaş ve doğal afetler karşısında insanların acılarını hafifletmeye, yaralarını sarmaya çalıştığını ifade eden Karadeniz, "Türk Kızılay'ı milletimizin şefkat, sevgi, yardımlaşma ve dayanışma duygusunun kurumsallaşmış halidir. İhtiyaç anında dayanışmanın, acı anında şefkatin, farklılıklar karşısında hoşgörünün, savaşın en kızgın anında insancıllığın, merhametin, tarafsızlığın ve barışın simgesidir. Türk Kızılay'ı yurdumuzda ve dünyanın herhangi bir yerinde meydana gelen doğal afetler sonrası, devlet kurumlarına destek görevi vererek afetzedelere, barınma, beslenme, giyim, ilaç ve diğer ihtiyaçlarını sistemli bir şekilde organize ederek ulaştırır. Bu yardımları yaparken hiçbir bedel almadan ve karşılık beklemeden, amacına uygun gönüllülük anlayışına göre yapar. Türk Kızılay'ı adaleti temsil eder. Hizmetlerini ihtiyaç sahibi herkese ayrım gözetmeden ulaştırır. Başka Kızılay yoktur" diye konuştu.

Kızılay'ın bağımsız bir kuruluş olduğuna işaret eden Karadeniz, insancıl faaliyetlerde kamu otoritelerinin yardımcısı olarak yasalara uygun ancak Uluslararası Kızılay-Kızılhaç Hareketi'nin temel ilkelerine uygun hareket etme olanağı veren bir özerkliğe sahip olduğunu belirtti.

"BAĞIŞLANAN HER KAN ÜÇ CAN KURTARIR"

Kamil Karadeniz Türk Kızılay'ının kan bağışına da büyük önem verdiğine dikkat çekerek, "Bu nedenle kan merkezleri yeniden organize edilmiş, dünyadaki modern ülkelerde olduğu gibi ülkemizde de kan hizmetlerinin 'Bölgesel Kan Merkezleri' aracılığıyla yürütülmesini sağlamıştır. Unutmamak lazımdır ki bağışlanan her kan üç can kurtarır" dedi.

Karşıyaka Belediye Başkanı Vekili Muammer Gezici de sadece belediye hizmetlerine değil eğitim konularına da büyük önem verdiklerini belirtti.

"KIZILAY KARA GÜN DOSTUDUR"

Kaymakam Saadettin Yücel ise Kızılay Şube Başkanı Kamil Karadeniz'e sarf ettikleri çabalardan dolayı teşekkür ederek, şunları söyledi: "Çocukluk dönemimizde bize hep 'kara gün dostu'nun öneminden bahsedilirdi. Kara gün dostunun en önemlilerinden bir tanesi Kızılay'dır. Son yıllardaki atakları, idari, icrai çalışmalarıyla ülkenin ve devletin yüz akı haline gelmiştir. Bugün Kızılay küresel ölçekte yardım elinin dünyanın bir ucuna götürür hale geldi."

Konuşmaların ardından Kızılay Karşıyaka Şube Başkanı Kamil Karadeniz, Kaymakam Saadettin Yücel'e teşekkür belgesi verdi. - İZMİR

Karşıyaka Şubesi'nden Kızılay Haftası Ekinliği
Karşıyaka Şubesi'nden Kızılay Haftası Ekinliği
Karşıyaka Şubesi'nden Kızılay Haftası Ekinliği
Karşıyaka Şubesi'nden Kızılay Haftası Ekinliği
Karşıyaka Şubesi'nden Kızılay Haftası Ekinliği

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Karşıyaka Şubesi'nden Kızılay Haftası Ekinliği - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

MasterChef Türkiye'den elenen yarışmacı gözyaşları için veda etti Azerbaycan ile Ermenistan'ın üzerinde anlaştığını açıkladığı insani amaçlı geçici ateşkes yürürlüğe girdi Fenerbahçeli futbolcular, Trabzonspor galibiyetinin ardından şampiyonluk şarkıları söyledi Fransa'nın beklediği destek Yunanistan'dan geldi: Erdoğan'ın Macron'a yönelik sözleri kabul edilemez Erkek kardeşi tarafından katledilen Melek Aslan cinayetinin azmettiricisi Orhan Vatansever tutuklandı Azerbaycan Cumhurbaşkanı Aliyev: Vakit kaybına tahammülümüz yok, ordumuz daha hızlı ilerleyecek Sosa'nın Trabzonspor maçındaki hatası ve performansı F.Bahçe taraftarının tepkisini çekti 6 maçta 6 gol atan Alanyasporlu Davidson, Süper Lig gol krallığında zirveye oturdu