Son Dakika Haberleri: Karşıyakalı Gençlere Fransızca Eğitim

Karşıyakalı Gençlere Fransızca Eğitim

5 gün önce

Karşıyaka Belediyesi, Paris Sorbonne Doktorlar Derneği ile imzaladığı protokol sayesinde, İsmail Hakkı Tonguç Gençlik Eğitim Merkezi'ndeki 25 öğrenciye Fransızca eğitimi vermeye başladı.

Karşıyakalı Gençlere Fransızca Eğitim, System.String[]

Proje kapsamında gelecek süreçte öğrenci değişim programları, bilimsel toplantılar ve seminerler de düzenlenecek.

25 ÖĞRENCİYE FRANSIZCA EĞİTİMİ

Karşıyaka Belediyesi, Paris Sorbonne Doktorlar Derneği ile önemli bir işbirliğine imza attı. Kültürel ve sosyal projelerde ortak hareket etme kararı alan iki kurum, İsmail Hakkı Tonguç Gençlik Eğitim Merkezi'nde eğitim gören 25 başarılı öğrenciye ücretsiz Fransızca kursu vermeye başladı. Eylül ayına kadar sürecek olan dil eğitimleri, Fransa'dan gelen eğitmenler tarafından veriliyor. Karşıyakalı öğrenciler, hem eğlenceli bir yaz dönemi geçiriyor hem de yabancı bir dili öğrenmenin mutluluğunu yaşıyor.

İŞBİRLİĞİ SÜRECEK

İki kurum arasındaki işbirliği sonraki süreçte de devam edecek. Protokol kapsamında, öğrenci değişim programları düzenlenecek. Konferanslar, bilimsel toplantılar, tematik seminerler organize edilecek. İki ülke arasında kültürel ve sosyal işbirlikleri sağlanacak.

GENÇLERİN UFKUNU AÇIYORUZ

Karşıyaka Belediye Başkanı Hüseyin Mutlu Akpınar "Yerli ve yabancı kurumlarla yaptığımız çalışmalar sayesinde gençlerimize kültürel birikim kazandırıyoruz. Bu tür projeleri sürdüreceğiz" dedi.
Deniz Baykal'dan Kurultay Yorumu: Partiyi Geriye Götürür Yatağan Termik Santrali'nin Kömür Bandı Çöktü: 2 İşçi Göçük Altında, 9 Yaralı

Yaşlı Adamı Çocuklarının Gözü Önünde Vahşice Katledip, Halıya Sarıp Araziye Attılar İlk İfadesini Veren Adnan Oktar: Atatürkçü, Milliyetçi ve Suçsuzum