Son Dakika Haberleri: Kart Horoz, Huzurevi Sakinleri İçin Sahnelendi

Kart Horoz, Huzurevi Sakinleri İçin Sahnelendi

8 yıl önce

Fethiye Huzurevi'nde kalan yönetmen Saip Şengel tarafından hazırlanan iki perdelik 'Kart Horoz' adlı oyun, bu kez huzurevi sakinleri için sahnelendi.

Kart Horoz, Huzurevi Sakinleri İçin Sahnelendi, System.String[]

Fethiye Huzurevi'nde kalan yönetmen Saip Şengel tarafından hazırlanan iki perdelik 'Kart Horoz' adlı oyun, bu kez huzurevi sakinleri için sahnelendi.


Sadık şendil'in 1965 yılında kalema aldığı, Ajda Pekkan ve Vahi Öz'ün başrol oynadığı sinema filmi Kart Horoz, Fethiye'de tiyatro oyunu olarak sahnelendi. Fethiye Huzurevi'nde kalan yönetmen Saip Şengel tarafından yeniden kalema alınan Kart Horoz, tiyatro oyunu olarak beğeni topladı. Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi tiyatro topluluğu oyuncularının sahnelediği Kart Horoz, Fethiye Huzurevi'nde kalan yaşlılar için gösterildi. Huzurevi Müdürlüğü'nün girişimleri ile sahnelenen oyunun yönetmenliğini yine huzurevinde kalan Şaip Şengel yaptı. Oyunda, yaşlı konak sahibinin yanlış teşhis sebebiyle yaşadıkları anlatılıyor.


Oyunun başrol oyuncusu olan Fethiye Belediyesi Kültür Merkezi Müdürü Muammer Şahin, Kart Horoz'un yeni yılın ilk oyunu olduğunu söyledi. Şahin, şöyle konuştu: "FETAV, Fethiye Belediyesi Kadın Meclisi ve Belediye Huzurevi Müdürlüğünün işbirliği ile Huzurevinde kalan sakinlerimizin yararına oyunumuzu 6'ncı kez sahneledik. Onlara az da olsa tebessüm ettirebildiysek ne mutlu bize."


Fethiye Belediyesi Huzurevi Müdürü Adem Güngör, huzurevi sakini bir yönetmenin başarılı bir oyun sahnelemesinin kendilerini gururlandırdığını söyledi. Yönetmenin hazırladığı oyunu kendi arkadaşları ile paylaşmak istemesinin mutluluk verici bulan Güngör, oyunu beğenerek izlediklerini açıkladı.

Haber Yayın Tarihi: 29.01.2012 03:23 Kaynak: CHAFalezlerdeki kadın polislere zor anlar yaşattı: Ne kadar karizmatikler
Şeyma Subaşı, ten rengi bluzu ve iç çamaşırsız pozuyla sosyal medyada olay oldu Manisa, Alman otomotiv devi Volkswagen'i bekliyor