Son Dakika Haberleri: Kartal'a Yeni Hastane

Kartal'a Yeni Hastane

3 yıl önce

İstanbul Kartal'da tam teşekküllü bir hastane açıldı.

Kartal'a Yeni Hastane, System.String[]

İstanbul Kartal'da tam teşekküllü bir hastane açıldı. 56 yatak kapasiteli, 3 ameliyathane, 2 doğumhanenin bulunduğu İbni Sina Hastanesi, düzenlenen törenle açıldı. Açılış kurdelesini 2-4 yaş arasındaki çocukların kestiği hastanenin açılışına Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Başbakanlık Baş Danışmanı Prof. Dr. Haluk Dursun ile çok sayıda akademisyen ve sanatçı da katıldı.


Törende konuşan Başkan Öz, hastanenin tekrar hizmete girmesinde emeği geçen herkese teşekkür ederek, hayırlı olmasını diledi.


Hastanenin açılışında emeği geçenlere teşekkür eden Öz, "Burada ben ameliyatlar yaptım. Hastaneyi yakından tanıyorum. Tekrar hizmete girmesinden mutluluk duyuyorum. Böyle bir dönemde cesaret gösterenleri ve girişimcileri kutluyorum. Hastalara da şifa dağıtmasını ve hayırlı olmasını diliyorum" dedi.


"BÜYÜDÜĞÜMÜZ İLÇE OLAN KARTAL'DA BÖYLE BÜYÜK BİR HASTANEYİ AÇMAK BUGÜNE NASİP OLDU"


İbni Sina Sağlık Grubu Yönetim Kurulu Başkanı Tevfik Sulu, İHA muhabirine yaptığı açıklamalarda, Adnan Kahveci ile geliştirdiği "çalışanın iş yerine ortak olması" projesini yeni hastanesiyle hayata geçirdiğini belirten Sulu "18 sekiz yıldır Küçükyalı'da sağlık hizmeti vermekteyiz. Allah nasip etti, büyüdüğümüz ilçe olan Kartal'da böyle büyük bir hastaneyi açmak bugüne nasip oldu. Tam teşekküllü bir hastane açtık" diye konuştu. Burada farklı bir yapılanma olduğunu belirten Sulu, "17 sene beraber çalıştığım arkadaşlarımı ben bu hastaneye hissedar yaptım. Siyasi danışmanlığını yaptığım Adnan Kahveci ile birlikte geliştirdiğimiz 'çalışanın çalıştığı yere ortak olması' projesini hayata geçirdiğim için çok mutluyum. Başhekiminden, aşçısına, işletme müdüründen, hemşiresine birçok kişiyi hastaneye ortak yaptım. Beraber yürüdüğüm insanlara karşı vefa örneği göstererek ve bundan sonrada beraber yürümek için birlik olacağız" şeklinde konuştu.


Hastane, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Nihat Temel'in okuduğu dualarla açıldı. Ardından katılımcılar Sulu'nun odasına çıkarak hastane hakkında bilgi alıp sohbet etti.


(Fatih Gavuz - Fırat Aksoy/ İHA)

Haber Yayın Tarihi: 30.10.2017 03:21 Kaynak: İHA14 yaşındaki çocuk, tartıştığı arkadaşını öldürdü
Yüksekokul binasından atlayarak intihar eden öğretim görevlisiyle ilgili acı gerçek Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Macron'a Libya tepkisi: Sen niye bunun üzerinde bu kadar duruyorsun?