Kartal'da Cemal Süreya Şiirleri Hayat Buldu - Son Dakika

Kartal'da Cemal Süreya Şiirleri Hayat Buldu

02.04.2017 22:21

- Kartal'da Cemal Süreya şiirleri hayat bulduİSTANBUL - Kartal Belediyesi, Türk edebiyatının usta şairi Cemal Süreya anısına şiir buluşması programı düzenledi Kartal Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Türk edebiyatının usta şairi Cemal Süreya anısına Cemal Süreya Şiir...

- Kartal'da Cemal Süreya şiirleri hayat buldu

İSTANBUL - Kartal Belediyesi, Türk edebiyatının usta şairi Cemal Süreya anısına şiir buluşması programı düzenledi

Kartal Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Türk edebiyatının usta şairi Cemal Süreya anısına Cemal Süreya Şiir Buluşması programı düzenledi. Kartal Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe belediye başkan yardımcıları Gülcemal Fidan, Gökhan Yüksel, Cemal Süreya'nın eşi Zühal Tekkanat ile Cemal Süreya dostları katıldı.

Programda konuşan televizyon programcısı Güler Kazmacı, "Çok saygı duyduğum bir şairdi. Utangaç bir insandı. Samimi konuşurdu. Aklına gelen her şeyi konuşmazdı. Kabalıkla dürüstlük arasında ince bir çizgi vardır. Asla o çizgiyi aşmazdı" dedi.

Etkinliğe katılan Cemal Süreya'nın eşi Zuhal Tekkanat, "Ne mutlu Cemal Süreya var ve onu sevenler burada. Bugünler çok duygulu günler. Hepinizi canı gönülden kucaklıyorum" diye konuştu.

Etkinliğin düzenlenmesinde önemli katkıları olan Kartal Belediyesi adına konuşan başkan yardımcısı Gülcemal Fidan, "Orhan Veliler, Nazım Hikmetler, toplumun görmediklerini en önce görüp toplumun söyleyemediklerini en önce söyleyip toplumsal duyarlılıkları için ceza alan şairlerdi. Cemal Süreya adına yapılacak olan her şeye Kartal Belediyesi olarak varız" diye konuştu.

Fidan konuşması sonrasında Cemal Süreya'nın eşi Zuhal Tekkanat'ın elini öperek plaket taktim etti. Programa katılan isimlere de Kartal Belediyesi Cemal Süreya için yaptıkları program nedeniyle plaket taktim etti.

Şair Hilal Karahan, Cemal Süreya'yı "Cemal Süreya'nın bizim şiirimizde yeri farklıdır. Benim kuşağım yani 2000 yılından sonra şiire başlayanları etkilemiş bir insan. İkinci Yeniciler için en çok sevilen şair Cemal Süreya. Çok güzel aşk şiirleri yazıyor" sözleriyle anlatırken şair İhsan Tevfik usta şairin konar göçer muhacir bir şair olduğunu söyledi. Programda pek çok isim Cemal Süreya'dan şiirler okudu.

(MB-YM-

Kartal'da Cemal Süreya Şiirleri Hayat Buldu
Kartal'da Cemal Süreya Şiirleri Hayat Buldu
Kartal'da Cemal Süreya Şiirleri Hayat Buldu
Kartal'da Cemal Süreya Şiirleri Hayat Buldu

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kartal'da Cemal Süreya Şiirleri Hayat Buldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Maradona'ya adadığı gol sonrası Messi'ye ceza geldi Yılbaşı çekilişinin son talihlisi zaman aşımına 28 gün kala ortaya çıktı Asgari ücret görüşmeleri öncesi Türk-İş'ten gerilimi artıracak çıkış: Komisyon adil değil Gizemi çözülemeyen metal monolit bu kez de Kaliforniya'da bulundu Tuvaletini yapmak için girdiği mezarlıkta ölü bulundu Bankayı soymak istedi, pişman olup polise teslim oldu Vaka sayısının patladığı Adana için ürküten sözler: Boş sedye bile yok, morgların önünde kuyruklar oluştu 2 bin liraya satın aldığı traktöre gözü gibi bakıyor: Sesini duyan benim geldiğimi anlıyor