Kartal'da Cemal Süreya Şiirleri Hayat Buldu - Son Dakika

Kartal'da Cemal Süreya Şiirleri Hayat Buldu

03.04.2017 09:21
Kartal'da Cemal Süreya Şiirleri Hayat Buldu, System.String[]

Kartal Belediyesi, Türk edebiyatının usta şairi Cemal Süreya anısına şiir buluşması programı düzenlediKartal Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Türk edebiyatının usta şairi Cemal Süreya anısına Cemal Süreya Şiir Buluşması programı düzenledi.

Kartal Belediyesi, Türk edebiyatının usta şairi Cemal Süreya anısına şiir buluşması programı düzenledi

Kartal Belediyesi kültür sanat etkinlikleri kapsamında Türk edebiyatının usta şairi Cemal Süreya anısına Cemal Süreya Şiir Buluşması programı düzenledi. Kartal Uğur Mumcu Kültür Merkezi'nde düzenlenen etkinliğe belediye başkan yardımcıları Gülcemal Fidan, Gökhan Yüksel, Cemal Süreya'nın eşi Zühal Tekkanat ile Cemal Süreya dostları katıldı.

Programda konuşan televizyon programcısı Güler Kazmacı, "Çok saygı duyduğum bir şairdi. Utangaç bir insandı. Samimi konuşurdu. Aklına gelen her şeyi konuşmazdı. Kabalıkla dürüstlük arasında ince bir çizgi vardır. Asla o çizgiyi aşmazdı" dedi.

Etkinliğe katılan Cemal Süreya'nın eşi Zuhal Tekkanat, "Ne mutlu Cemal Süreya var ve onu sevenler burada. Bugünler çok duygulu günler. Hepinizi canı gönülden kucaklıyorum" diye konuştu.

Etkinliğin düzenlenmesinde önemli katkıları olan Kartal Belediyesi adına konuşan başkan yardımcısı Gülcemal Fidan, "Orhan Veliler, Nazım Hikmetler, toplumun görmediklerini en önce görüp toplumun söyleyemediklerini en önce söyleyip toplumsal duyarlılıkları için ceza alan şairlerdi. Cemal Süreya adına yapılacak olan her şeye Kartal Belediyesi olarak varız" diye konuştu.

Fidan konuşması sonrasında Cemal Süreya'nın eşi Zuhal Tekkanat'ın elini öperek plaket taktim etti. Programa katılan isimlere de Kartal Belediyesi Cemal Süreya için yaptıkları program nedeniyle plaket takdim etti.

Şair Hilal Karahan, Cemal Süreya'yı "Cemal Süreya'nın bizim şiirimizde yeri farklıdır. Benim kuşağım yani 2000 yılından sonra şiire başlayanları etkilemiş bir insan. İkinci Yeniciler için en çok sevilen şair Cemal Süreya. Çok güzel aşk şiirleri yazıyor" sözleriyle anlatırken şair İhsan Tevfik usta şairin konar göçer muhacir bir şair olduğunu söyledi. Programda pek çok isim Cemal Süreya'dan şiirler okudu. - İSTANBUL

Kartal'da Cemal Süreya Şiirleri Hayat Buldu

Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kartal'da Cemal Süreya Şiirleri Hayat Buldu - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika! Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan "Kısıtlamalar ne zaman kalkar?" sorusuna yanıt: Son durumu Kabine toplantısı sonrasında açıklarız Donald Trump'ı ayağa kaldıran "REGEN-COV" isimli korona ilacı, vakaları önlemede yüzde 100 başarı sağladı Kısıtlamada kapalı olması gereken restoranda arkadaşlarıyla kaz yiyen Tanju Çolak'ın paylaşımı tepki çekti Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan kafe ve restoranlar için destek müjdesi: 40 bin liraya kadar ödeme yapacağız Cinsel organının göründüğü video Nusret Gökçe'nin başına iş açtı Uyuşturucu bağımlısı komşusunun arkadaşını oturduğu siteye almak istemeyince 5 yerinden bıçaklandı Adaylığını açıklamak için düzenlediği iki toplantıyı da polis bastı yine de pes etmedi: Erdoğan'ın hamalı olacağım Can Yaman ve Diletta Leotta aşk sarhoşu! Yeni görüntüleri ortaya çıktı