Kartal'da Ramazan Etkinlikleri - Son Dakika

Kartal'da Ramazan Etkinlikleri

13.05.2019 15:56
Kartal'da Ramazan Etkinlikleri, System.String[]

Kartal Belediyesi'nin, Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında düzenlediği ücretsiz inanç turları başladı.

Kartal Belediyesi'nin, Ramazan Ayı etkinlikleri kapsamında düzenlediği ücretsiz inanç turları başladı.

Belediyeden yapılan açıklamaya göre, İstanbul'un önemli inanç merkezlerine düzenlenen cami ve türbe gezilerine vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi.

Etkinlikler kapsamında yapılan cami ve türbe gezilerinin ilk misafirleri Yakacık Yeni Mahalle sakinleri oldu. Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü'nün düzenlediği tur kapsamında mahalle sakinleri, bağlı bulundukları mahalle muhtarlığının önünden, Kartal Belediyesi tarafından tahsis edilen araçlarla alındı. Sabah erken saatlerde başlayan tura mahalleliyi, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Adem Uçar ve birim müdürleri uğurladı.

Kartal'dan başlayan turun ilk durağı, Fatih'te bulunan Hırka-i Şerif Camisi oldu. Ramazanın ilk cuma günü ziyarete açılan ve Peygamber Efendimizin kutsal emanetlerinin ziyaret edilebildiği camide, yaklaşık 2 saat kalarak ibadet eden mahalle sakinleri, daha sonra Eyüp'te bulunan Eyüp Sultan Camisi ve Türbesini ziyaret etti. Eyüp Sultan'da bulunan külliye, imarethane ile önemli din ve devlet büyüklerinin mezarlarını ziyaret eden vatandaşlara, mekanlara ilişkin bilgiler veren tur rehberi de eşlik etti. Turun son durağı ise Anadolu Kavağı'nda bulunan Hz. Yuşa Türbesi oldu. Burada Hz. Yuşa'nın Türbesi'ni ziyaret ederek dua eden vatandaşlar, daha sonra Kartal Belediyesi otobüsleri ile Yakacık Yeni Mahalle Muhtarlığına döndü.

- Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kartal'da Ramazan Etkinlikleri - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Danimarka'da vizonların ardından koronavirüs bulaşan kediler de itlaf edildi Türkiye, günlük koronavirüs vakalarında dünyada üçüncü sıraya çıktı Emniyet Genel Müdürlüğü, tam karantina tedbirlerini içeren genelgeyi yalanladı Yunanistan, Girit'te ABD ile birlikte S-300 hava savunma sistemini test etti 13 yıllık davada şok gerçek! Eski Muğla Milletvekili Rifat Adnan Akarca 3 kız kardeşin babası çıktı İstanbul'da koronavirüs definleri görüntülendi! Cenazeler iki nedenden dolayı tabutla defnediliyor Yoğun bakımda olan Yılmaz Vural'dan haber var! Oğlu, son durumunu sosyal medyadan paylaştı Oyuncu Hayal Köseoğlu'nun direk dans videosu Instagram'ı sallıyor