Kartal'da 'Yerli Malı ve Tutum Haftası' etkinliğine yoğun katılım - Son Dakika

Kartal'da 'Yerli Malı ve Tutum Haftası' etkinliğine yoğun katılım

Kartal'da düzenlenen yerli malı ve tutum haftası organizasyonu, kreş öğrencileri ve velilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti.

Kartal'da düzenlenen yerli malı ve tutum haftası organizasyonu, kreş öğrencileri ve velilerin yoğun katılımıyla gerçekleşti. Velilerin evlerinden getirdiği yemekler, etkinlik sonunda öğrenciler ve velilere ikram edildi. Minik öğrenciler, yöresel halk oyunları performansları ile katılımcılara keyifli anlar yaşattı.


Kartal Belediyesi Kreş Müdürlüğü tarafından 'Yerli Malı ve Tutum Haftası' etkinliği düzenlendi. Hasan Ali Yücel Kültür Merkezinde düzenlenen etkinliğe katılımın yoğun olduğu görüldü. Kartal Belediyesi'ne bağlı 15 kreşten yüzlerce öğrenci ile aileleri etkinlikte bir araya geldi. Minik öğrenciler Türkiye'nin farklı yöre ve kültürlerine özgü halk oyunlarını sahnede oynadılar. Veliler ise miniklerin halk oyunu performanslarını keyifle izlediler. Velilerin evlerinden getirdikleri birbirinden farklı yöresel yemekler, etkinlik sonunda öğrenciler ve ailelerine ikram edildi.


Etkinlik hakkında konuşan Kartal Belediye Başkan Yardımcısı Ali Apaydın, "Belediyemiz bünyesinde 15 kreşimiz var. 970 öğrencimiz var. Aileleri ile beraber 4 bin kişi ediyor. Çağdaş, laik Atatürk ilke ve inkılaplarına bağlı eğitim veriyoruz. Öğrencilerimizi buna göre yetiştiriyoruz. Onların geleceğinde rol oynuyoruz. Bir çocuğun yetişme yaşı 0-6 yaş ve bu yaşlarda kreşlerde gereken özeni gösteriyoruz. Onları sadece kreşlerde zaman geçiren çocuklar değil aynı zamanda geleceğimizi inşa edecek bireyler olarak yetiştiriyoruz" dedi.


Etkinlikte görev alan vatandaş, "Kartal Belediyemizin düzenlediği yerli malı programında velilerimizin getirdiği yöresel yemekleri yine velilere ikram ediyoruz. Her yıl bunu belediyemiz düzenliyor. Emeklerinden dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz" diye konuştu. - İSTANBUL

Son Dakika

15:56 Şile'de eski olduğu iddia edilen su dağıtım tankerini fotoğraflayan kişi konuştu: 5 Temmuz Pazar günü çektim 15:45 Hız limitini aşan sürücünün gösterdiği korkunç gerekçe cezadan yırtmasını sağladı 15:21 "Aşk 101'deki Osman eşcinsel olarak kurgulandı" diyen Mahir Ünal'a dizi oyuncusu Kubilay Aka'dan cevap 14:49 HDP'den asgari ücret 3 bin lira olsun önerisi 14:03 Oyunculuk hayaliyle evden kaçan genç kızın başına gelmeyen kalmadı! Sokaklarda kaldı, taciz edildi, bıçaklandı 13:23 Trabzon'un Şalpazarı ilçesinde ilk kez koronavirüs vakası görüldü 13:16 Yolcu taşımacılığının efsane firması Varan, Türkiye yollarına geri döndü 13:14 Kocasını minibüste başka kadınla yarı çıplak halde basan kadın, öfkeden deliye döndü 12:05 PTTBank'tan emekli maaşı müşterilerine özel 60 ay vadeli kredi fırsatı 12:00 Bakan Albayrak ve ailesine hakaret eden zanlının mahkemedeki ifadesi ortaya çıktı: İroni yapmak istemiştim 11:38 Starbucks'ta Müslüman kadına ayrımcılık: Bardağına "Ayşe" yerine "DEAŞ" yazdılar 11:16 Lucca'da tuvalette tacize uğrayan çalışan mahkemede olay anını anlattı 10:28 Sahibi 1,5 tonluk kurbanlık boğayı ikinci el araç fiyatına satışa çıkardı 09:53 İstanbul'da cami avlusunda dehşet anları kamerada 08:17 İbrahim Tatlıses, kendisinden 42 yaş küçük Gülçin Karakaya ile aşk iddiaları hakkında ilk kez bu kadar net konuştu