Kartepe'de Elektronik Atıklar, Evlerden Toplanıyor - Son Dakika

Kartepe'de Elektronik Atıklar, Evlerden Toplanıyor

05.01.2012 12:19
Kartepe'de Elektronik Atıklar, Evlerden Toplanıyor, System.String[]

Kartepe Belediyesi kullanılmayan elektrikli ve elektronik cihazların geri dönüşümünün sağlanarak çevreye verecekleri zararın önlenmesi için eğitim faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi.

Kartepe Belediyesi kullanılmayan elektrikli ve elektronik cihazların geri dönüşümünün sağlanarak çevreye verecekleri zararın önlenmesi için eğitim faaliyetlerine bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ekipleri ilçedeki toplu yaşam alanları olan sitelerde yaşayan vatandaşların elektronik atıklarını evlerinden toplanmaya başladı.

Kartepe Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ekipleri 2009 yılından beri okullarda, çeşitli kurslarda verdiği eğitimlere bir yenisini daha ekleyerek sitelerde kapı kapı bilgilendirme çalışmaları yaptı. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma Daire Başkanlığı'na bağlı Atık Yönetim Şube Müdürlüğü'nün de desteği ile ilçede bulunan sitelere giriş yapılarak broşür, afiş ve çeşitli hediyeler dağıtıldı. Proje kapsamında bilgisayar, cd, elektrikli küçük ev aletleri, beyaz eşyalar, elektrikli ve elektronik iş aletleri, oyuncaklar ve tıbbi cihazların toplanarak değerlendirilmesi, değerlendirilemeyen kısımlarının ise geri kazanımının sağlanması için lisanslı firmaların geri dönüşüm tesislerine gönderilmesi amaçlanıyor.

Elektrikli ve elektronik atıkların toplanabilmesi amacıyla site yönetimlerine elektronik atık toplama kutuları bırakılarak, hane halkından ellerindeki küçük elektrikli ve elektronik cihazları bu kutulara bırakmaları istendi. Evlerinde bulunan buzdolabı, televizyon ve çamaşır makinesi gibi daha büyük cihazlar için ise Çevre Koruma Müdürlüğü'nün 373 62 41 numaralı telefonuna başvuruda bulunulması isteniyor. - KOCAELİ

Kartepe'de Elektronik Atıklar, Evlerden Toplanıyor
Kartepe'de Elektronik Atıklar, Evlerden Toplanıyor

- Kaynak: İHA

Son Dakika Yerel Kartepe'de Elektronik Atıklar, Evlerden Toplanıyor - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Charlie Hebdo'dan yine çirkin provokasyon! Erdoğan üzerinden Peygamberimizi ve İslam'ı hedef aldılar Messi ile kriz yaşayan Barcelona Başkanı Bartomeu istifa etti Cumhurbaşkanı Erdoğan ile Putin telefonda görüştü! Dağlık Karabağ'daki son durum ele alındı Salgın nedeniyle Sakarya'daki tüm hastanelerde acil olmayan ameliyatlar durduruldu Freni patlayan araç uçuruma yuvarlandı! 1 kişi hayatını kaybetti Ermenistan ordusunun Berde'deki roketli saldırısında yaralanan siviller korku dolu anları anlattı MAK Danışmanlık, son seçim anketinin sonuçlarını paylaştı! Barajı üç parti geçiyor Karşılıklı boykot uygulayan Türkiye ve Fransa'nın ekonomik ilişkileri ne boyutta? Dikkat çeken rakamlar