"Kartopu Kurbanı Yusuf" Son Kez Evinde - Son Dakika

"Kartopu Kurbanı Yusuf" Son Kez Evinde

"Kartopu Kurbanı Yusuf" Son Kez Evinde
Son Güncelleme: 13.12.2013 13:46

Haber - Kamera: Enver ALAS - İSTANBUL / DHA Küçükçekmece'deki evlerinin önünde arkadaşlarıyla oynarken kartopu isabet eden bir taksi şoförünün kovalaması sonucu başka bir otomobilin altında kalarak yaşamını yitiren 11 yaşındaki Yusuf Salih Özdağ'ın kuzeni olay anını gözyaşları içinde anlattı.

Haber - Kamera: Enver ALAS - İSTANBUL/ DHA

Küçükçekmece'deki evlerinin önünde arkadaşlarıyla oynarken kartopu isabet eden bir taksi şoförünün kovalaması sonucu başka bir otomobilin altında kalarak yaşamını yitiren 11 yaşındaki Yusuf Salih Özdağ'ın kuzeni olay anını gözyaşları içinde anlattı. Beş kişi kartopu oynadıklarını söyleyen kuzen Ufuk Özdağ, "Kar topu taksiye gelince taksici arabasıyla arka arkaya gelerek ani fren yaptı. Sonra Yusuf'u kovalamaya başladı. Yusuf'u elinden tutmaya çalıştım, ama elimden kaçtı. Onu bulduğumuzda orada yatıyordu" diyerek gözyaşlarını tutamadı.

Küçükçekmece Kartaltepe Mahallesi'nde dün 21.00 sıralarında meydana gelen olay iddialara göre şöyle gelişti. Arkadaşlarıyla kartopu oynayan 11 yaşındaki Yusuf Salih Özdağ, elindeki kartopunu arkadaşına atarken yanlışlıkla bir taksiye isabet etti. Öfkelenen taksi sürücü aracıyla ters yönde ilerleyerek, Yusuf'u kovalamaya başladı. Taksi sürücüsünden kaçan Yusuf, yan yoldan bariyerlerin üzerinden atlayarak E-5 Karayolu'na fırladı. Yolun en sol şeridine kadar koşan Yusuf, Avcılar istikametine ilerleyen ve plakası öğrenilemeyen aracın altında kalarak yaşamını yitirdi. Özdağ'ın cenazesi polis ve nöbetçi savcının incelemesinin ardından Sefaköy Merkez Camisi'nin morguna kaldırıldı. Öte yandan Özdağ'ı kovalayan taksi şoförü ve plakası henüz belirlenemeyen aracın sürücüsü olay yerinden kaçtığı tespit edildi.

GÖZYAŞLARINA BOĞULDULAR

Yusuf Salih Özdağ'ın cenazesi sabah saatlerinde babası Ertekin Özdağ ve yakınları tarafından alınarak helallik alınması için olay yerinin yakınındaki Pamuk Sokak'ta bulunan evlerinin önüne getirildi. Oğlunun cenazesini gören anne Meryem, ablası Fatma ile yakınları gözyaşlarını tutamadı. Oğlunun tabutu başında ağlayan anne Meryem ile abla Fatma Özdağ yakınlarının yardımıyla ayakta durabildi.

ELİNDEN TUTMAYA ÇALIŞTIM AMA KAÇTI

Yusuf Salih Özdağ'ın olay sırasında birlikte kartopu oynadığı amcasının oğlu Ufuk Özdağ, "Biz dün 5 kişi kar topu oynuyorduk. Kar topu taksiye gelince taksici arabasıyla arka arkaya gelerek ani fren yaptı. Sonra Yusuf'u kovalamaya başladı. Yusuf'u elinden tutmaya çalıştım ama elimden kaçtı. O sırada biz Yusuf'u ararken yengem aradı. Onlarda Yusuf'u arıyorlarmış. O'nu bulduğumuzda orada yatıyordu" dedi.

ÇOCUKLARI E-5 'E KADAR KOVALIYOR

Baba Ertekin Özdağ, "Çocuklar 21.00 sıralarında evin önünde kar topu oynuyorlar. O sırada çocuklar kar topunu taksiye mi atıyorlar? yoksa denk mi geliyor bilmiyorum. Ama taksici sonra çocukları kovalamaya başlıyor. Çocukları evin önüne kadar takip ediyor. Sonra evin önünden geri dönen damalı taksi ilk olarak Orta sokağa sonra otel sokağı oradan da E-5'e kadar kovalıyor. E-5'te iki şeritli yan yola geldiğinde çocuk arabaların ters istikametinde koşuyor. En soldan gelen bir araç vuruyor"dedi.

RAHAT UYUYABİLDİMİ BU GECE?

Yenge Şerife Özdağ ise, "O taksici arabasına bir kar topu geldi diye rahat uyuyabildi mi bu gece? Vicdanı rahat mıydı? Mevlam aynı ölümü kendi oğluna versin. Bir can bu kadar basit mi? Çocuğa çarpan sürücü kaçmış olabilir onu o kadar suçlamıyorum, çocukları peşine düşen sürücüyü rabbime bıraktık. Rabbim versin onun cezasını" dedi.

Yusuf Salih Özdağ, evinin önünde helallik alınmasının ardındandan Zeytinburnu Kozlu Mezarlığı Gasilhanesi'ne götürüldü. Yusuf Salih Özdağ yarın memleketi Sinop'un Erfelek İlçesi Selbeyi Köyü'nde toprağa verilecek.

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel 'Kartopu Kurbanı Yusuf' Son Kez Evinde - Son Dakika


Advertisement