Kartopuyla Gelen Ölüm / Taksiciye 134 Gün Sonra Tahliye - Son Dakika

Kartopuyla Gelen Ölüm / Taksiciye 134 Gün Sonra Tahliye

Kartopuyla Gelen Ölüm / Taksiciye 134 Gün Sonra Tahliye
Son Güncelleme: 26.04.2014 11:33

5 karayolunda başka bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden 11 yaşındaki Yusuf Salih Özdağ'ın ölümüyle ilgili davada taksi sürücüsü Özhan Güven ikinci duruşmada tahliye edildi.

5 karayolunda başka bir aracın çarpması sonucu hayatını kaybeden 11 yaşındaki Yusuf Salih Özdağ'ın ölümüyle ilgili davada taksi sürücüsü Özhan Güven ikinci duruşmada tahliye edildi.

Küçükçekmece Sefaköy'de 13 Aralık 2013'te arkadaşlarıyla oynayan 11 yaşındaki Yusuf Salih Özdağ, kartopunu arkadaşına atarken bir taksiye isabet ettirdi. Buna sinirlenen taksi sürücüsü aracıyla ters yönde ilerleyerek, çocuğu kovalamaya başladı. Yusuf, yan yoldan bariyerlerin üzerinden atlayarak E-5 karayoluna kaçtı. Yolun en sol şeridine kadar koşan Yusuf, başka bir aracın altında kalarak can verdi. Olayın ardından Yusuf'a çarpan sürücü Özcan Acar hakkında 'taksirle ölüme neden olma' suçundan 6 yıla kadar, tutuklanan taksici Özhan Güven hakkında ise 'bilinçli taksirle ölüme neden olma' suçundan 9 yıla kadar hapis istemiyle dava açıldı.

2 HAFTA ÖNCE OLAY YERİNDE KEŞİF YAPILMIŞTI

Bakırköy 3'ncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde görülen davaya Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı da müdahil oldu. Mahkeme, 11 Nisan'da olay yerinde keşif görgü tanıkları eşliğinde keşif yaptı. Keşif nedeniyle hakim ve savcı, bilirkişi ve görgü tanıkları eşliğinde sokak sokak gezerek Yusuf Salih'in kaçtığı güzergah belirlemeye çalıştı. Karayolu ise kısa bir süreliğine araç trafiğine kapatılarak Yusuf Salih'in son anlarına tanıklık edenlere olay anlattırıldı.

KEŞİF İLE İLGİLİ BİLİRKİŞİ RAPORU GELMEDİ

Dün görülen 2'nci duruşmaya tutuksuz sanık Özcan Acar ile tutuklu sanık Özhan Güven ve taraf avukatları geldi. Mahkemede, keşifle ilgili olarak bilirkişi raporunun gelmediği açıklandı. Tutuklu sanık Özhan Güven'in avukatı, delillerin toplandığını, tanıkların dinlendiğini ve delil karartma şüphesinin olmadığını belirterek müvekkilinin tahliyesini talep etti. Cumhuriyet Savcısı ise delil durumu, suçun vasıf ve mahiyetini göz önünde bulundurarak sanığın tutukluluğunun devamını talep etti.

DENETİMLİ SERBESTLİK UYGULANACAK

Mahkeme heyeti, tutuklu sanık Güven hakkındaki delillerin toplanmış olması, delilleri karartma ihtimalinin bulunmaması, sabit ikametgah sahibi olması, suçun niteliğinin değişme ihtimaline göre tahliyesine karar verdi.

Heyet, yurtdışına çıkış yasağı getirdiği sanık hakkında denetimli serbestlik uygulanmasına da karar verdi. Tahliye kararı mahkeme başkanı Enes Sevgi'nin karşı oyuna rağmen oy çokluğuyla alındı.

(BB) - İstanbul

Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kartopuyla Gelen Ölüm / Taksiciye 134 Gün Sonra Tahliye - Son Dakika


Advertisement