Kaş'taki dalış şampiyonasında türk sporcudan dünya rekoru - Son Dakika

Kaş'taki dalış şampiyonasında türk sporcudan dünya rekoru

05.10.2019 16:54
Kaş'taki dalış şampiyonasında türk sporcudan dünya rekoru, System.String[]

TSSF 'Kaş Başka' Outdoor Serbest Dalış Dünya Kupası ve TSSF Serbest Dalış Bireysel Türkiye Şampiyonası'nda 'İp destekli sabit ağırlık' dalında birinciliği dünya rekortmeni Rus sporcu Alexey Molchanov elde etti.

TSSF 'Kaş Başka' Outdoor Serbest Dalış Dünya Kupası ve TSSF Serbest Dalış Bireysel Türkiye Şampiyonası'nda 'İp destekli sabit ağırlık' dalında birinciliği dünya rekortmeni Rus sporcu Alexey Molchanov elde etti. Kadınlarda birinci Rus Olga Darydova oldu. Türkiye Şampiyonası'nda ise 83 metrelik dalış gerçekleştiren Rüstem Derin, Türkiye rekorunu kırdı. Engelliler dalında 28 metreye dalış yapan Türk sporcu Mustafa Beyaz da bu dalda dünya rekorunun sahibi oldu.

Şampiyonada son gün 'İp destekli sabit ağırlık' kategorisinde 9'u kadın 26 sporcu yarıştı. İp destekli sabit ağırlık dalında birinciliği dünya rekortmeni Rus Alexey Molchanov 3 dakika 45 saniyede 103 metreye dalarak kazandı. Bu dalda ikinciliği 3 dakika 30 saniyede 83 metreye dalan aynı zamanda Türkiye rekoru da kıran Rüstem Derin elde etti. Üçüncülüğü ise 3 dakika 30 saniyede 82 metreye dalan Kolombiyalı Cristian Castano kazandı.

Aynı kategorinin kadınlar dalında birinciliği 2 dakikada 50 saniyede 72 metreye dalan Rusya'dan Olga Davydova aldı. İkinciliği de 2 dakika 20 saniyede 60 metreye dalan Polonyalı Emilia Biala elde etti. Bu dalda yarışacak olan Rus Yulia Obalkina, Rus Zoya Golovnya ve Türkiye'den Birgül Erken fırtına nedeniyle yarışamadığı için üçüncülük madalyası verilmedi. Bu sporcuların yarın dalış yapacağı belirtildi.

DÜNYA REKORU KIRDI

Engelliler dalında dalış yapan Türk sporcu Mustafa Beyaz, bu dalda dünya rekoru kırdı. Beyaz, engelli serbest dalış ip destekli sabit ağırlıkta 1 dakika 15 saniyede 28 metreye dalarak, Cem Esmeray'a ait 22 metrelik dünya rekorunu kırdı. Rekorun onaylanması için sonuçlar CMAS ile paylaşılacak.

Şampiyona bu akşam Kaş Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenecek madalya töreniyle sona erecek.

Kaş'taki dalış şampiyonasında türk sporcudan dünya rekoru
Kaş'taki dalış şampiyonasında türk sporcudan dünya rekoru
Kaş'taki dalış şampiyonasında türk sporcudan dünya rekoru
Kaş'taki dalış şampiyonasında türk sporcudan dünya rekoru
Kaş'taki dalış şampiyonasında türk sporcudan dünya rekoru

Kaynak: DHA

Son Dakika Spor Kaş'taki dalış şampiyonasında türk sporcudan dünya rekoru - Son Dakika Spor


YORUMLAR
500

Son Dakika

Fırat Kalkanı Bölgesi'nde Türk birliğine terör saldırısı: 2 şehit, 2 yaralı 23:38 Fırat Kalkanı Bölgesi'nde Türk birliğine terör saldırısı: 2 şehit, 2 yaralı Karganın ötüşünü duyan mahalle muhtarı hemen telefona sarıldı: 'Allah, Allah' diye zikrediyordu 22:57 Karganın ötüşünü duyan mahalle muhtarı hemen telefona sarıldı: 'Allah, Allah' diye zikrediyordu İstediği parayı vermeyen babasını, annesini ve ağabeyini tabancayla vurdu 22:31 İstediği parayı vermeyen babasını, annesini ve ağabeyini tabancayla vurdu
Sokak röportajında gaziye söylenen sözler sosyal medyada tepki topladı 21:53 Sokak röportajında gaziye söylenen sözler sosyal medyada tepki topladı Canlı yayında skandal sözler! Trabzon'un bir köyü için 20:15 Canlı yayında skandal sözler! Trabzon'un bir köyü için "At hırsızları" diyen A Spor yorumcusu tepki çekti Kıyma çekmek isterken akıma kapılıp öldü 19:12 Kıyma çekmek isterken akıma kapılıp öldü
Selin Ciğerci, ortalığı salladı! Konserde Bülent Ersoy'a kalça dansı yaptı 19:07 Selin Ciğerci, ortalığı salladı! Konserde Bülent Ersoy'a kalça dansı yaptı Dünyaca ünlü üzümleri korumak için 4 bin salkımı çöp poşetleriyle kapladı 18:09 Dünyaca ünlü üzümleri korumak için 4 bin salkımı çöp poşetleriyle kapladı
Advertisement