Kasaba Düzenlenen Silahlı Saldırıda Yanlışlıkla Müşteri Vuruldu - Son Dakika

Kasaba Düzenlenen Silahlı Saldırıda Yanlışlıkla Müşteri Vuruldu

13.01.2012 11:32
Kasaba Düzenlenen Silahlı Saldırıda Yanlışlıkla Müşteri Vuruldu, System.String[]

Konya'da 35 yaşındaki kasap Hanifi Ö., aralarında husumet bulunan kasaba düzenlediği silahlı saldırı da, alışveriş yapmaya gelen 53 yaşındaki Bayram Özkara'yı yaraladı.

Konya'da 35 yaşındaki kasap Hanifi Ö., aralarında husumet bulunan kasaba düzenlediği silahlı saldırı da, alışveriş yapmaya gelen 53 yaşındaki Bayram Özkara'yı yaraladı. Vücudunun çeşitli yerlerinden yaralanan ve kanlar içinde yere yığılan Özkaraya ise o sırada yanında bulunan yeğeninin hemşire eşi 27 yaşındaki Sibel Özkara yaptı. Bayram Özkara, daha sonra ambulansla hastaneye kaldırılırken, tabanca ve av tüfeğiyle saldırıyı gerçekleştiren Hanifi Ö.'de polis tarafından gözaltına alındı.Kasaplık yapan Hanifi Ö., iddiaya göre yaklaşık 6 ay önce aralarında husumet bulunan kasap H.K. ile aralarında çıkan tartışma sonucu tabanca ile bacağından yaralandı. Yaklaşık 4 ay hastanede tedavi gördükten sonra taburcu olan ve koltuk değneği ile yürüyebilen Hanifi Ö., H.K.'nin tutuksuz yargılanmak üzere serbest bırakıldığını öğrendi. Bunun üzerine Hanifi Ö., dün öğle saatlerinde H.K.'nin merkez Meram İlçesi Sahip Ata Mahallesi Ağrı Sokakta bulunan işyerine gitti. Hanifi Ö., işyerinin önünde otomobil içinden av tüfeği ve tabanca ile rastgele işyerine ateş açtı. Bu sırada yeğeni 30 yaşındaki İbrahim Özkara, eşi Sibel Özkara ile birlikte ciğer satın almaya gelen ve fiyatını soran işçi emeklisi Bayram Özkara, açılan ateş sonucu yaralandı. Karnından, sol bacağından ve sırtından yaralanan ve kanlan içinde yere yığılan Özkara'ya ilk müdahaleyi yanında bulunan yeğeninin hemşire eşi Sibel Özkara yaptı. Ardından ambulansla Konya Numune Hastanesi'ne kaldırılan Bayram Özkara'nın sağlık durumunun ciddiyetini koruduğu öğrenildi.

Olay yerinden otomobiliyle kaçan Hanifi Ö. ise kısa süre sonra polis tarafından yakalandı.

'NE OLDUĞUNU ANLAMADIK"

Eşi ve amcasıyla kasaptan ciğer almaya gittiklerini belirten İbrahim Özkara, " Ciğerin fiyatını soruyorduk. Bu sırada silah sesi duyduk. Ne olduğunu anlamayadık. Sonra amcam 'vuruldum' diyerek kanlar içinde yere yığıldı. İlk müdahaleyi hemşire eşim Sibel Özkara yaptı. Ardından hastaneye getirdik. Yaklaşık 4 saat ameliyat oldu. Sağlık durumu ciddiyetini koruyor."dedi.

'MÜŞTERİYİ VURDUĞUMU BİLMİYORUM'

Gözaltına alındıktan sonra koltuk değneği ile Konya Numune Hastanesi'ne sağlık kontrolüne getirilen Hanifi Ö., gazetecilerin 'Müşteriyi vurduğunuzu biliyormusunuz?' sorusu üzerine, "Müşteriyi vurduğumu bilmiyorum.Vuracağım şahıslar belli. Herşeyin bedeli var. Ölecek onlar ölecek" dedi. Olayla ilgili soruşturma sürüyor.

Kasaba Düzenlenen Silahlı Saldırıda Yanlışlıkla Müşteri Vuruldu
Kasaba Düzenlenen Silahlı Saldırıda Yanlışlıkla Müşteri Vuruldu
Kasaba Düzenlenen Silahlı Saldırıda Yanlışlıkla Müşteri Vuruldu

- Kaynak: DHA

Son Dakika Güncel Kasaba Düzenlenen Silahlı Saldırıda Yanlışlıkla Müşteri Vuruldu - Son Dakika


Son Dakika

Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan üniversite öğrencilerine müjde: Stajyer Araştırmacı Burs Programını başlatıyoruz Galatasaray'ın listesinde bulunan eski futbolcusu Seri'ye lisans çıkarılmadı Son Dakika: Ortaokullarda 5., liselerde de 9. sınıflar 2 Kasım'da yüz yüze eğitime başlıyor Dünyanın en hızlı büyüyen yayıncısı Rachell Hofstetter'ın yayını bir ayda 11 milyon kez izlendi İstanbul'da trafik denetimlerinde "uyuşturucu kiti" kullanılmaya başlandı Bu görüntüler bugün çekildi! Alanya'da sahiller yaz aylarını aratmadı Düğün konvoyu gibi süslenen 3 araçta 16 göçmen yakalandı Mastürbasyon davasında istediği karar çıkmayan koca, eşi ve kızından örnek verdi: Ya onlar görseydi ne olacaktı?