Kasım Ayında Öne Çıkan Filmler! - Son Dakika

Kasım Ayında Öne Çıkan Filmler!

06.11.2017 10:14
Kasım Ayında Öne Çıkan Filmler!, System.String[]

Kasım ayında vizyona girecek filmlerden öne çıkan 6 film ...


DOĞU EKSPRESİNDE CİNAYET (MURDER ON THE ORİENT EXPRESS)

Vizyon Tarihi: 10 Kasım 2017
Tür: Dram, Gizem
Yönetmen: Kenneth Branagh
Oyuncular: Kenneth Branagh, Johnny Depp, Michelle Pfeiffer, Penélope Cruz, Daisy Ridley
Doğu Ekspresinde Cinayet filmi, Agatha Christie'nin aynı adlı romanından uyarlandı. Halep'te çözdüğü bir davanın ardından İstanbul'a gelen Belçikalı dedektif Hercule Poirot, burada birkaç gün kalma niyetinde olsa da, acil başka bir durum ortaya çıkınca kendini Londra'ya giden Doğu Ekspresi'nde bulur. Trende farklı uluslardan, farklı toplumsal konum ve mesleklerden gelen insanlar vardır. Büyük bir kar fırtınasının olduğu bir gece, trendeki bir yolcu öldürülür. Olayı çözmek ve içlerindeki katili bulmak, Poirot'ya kalmıştır.

YOL AYRIMI

Vizyon Tarihi: 10 Kasım 2017

Tür: Dram
Yönetmen: Yavuz Turgul
Oyuncular: Şener Şen, Mert Fırat, Nihal Yalçın, Rutkay Aziz, Tilbe Saran

Yol Ayrımı filminde, Şener Şen'in canlandırdığı Mazhar Kozanlı çok büyük bir tekstil şirketinin sahibidir. İş hayatında son derece profesyonel, ailesine karşı duygusuzluk derecesinde katı bir adam olan Mazhar Bey, babasından kalan bu şirketi oldukça agresif bir politikayla yönetmektedir. Günün birinde geçirdiği trafik kazası hayata bakışını tamamen değiştirir. Ancak başka bir insana dönüşme girişimleri, başta ailesi olmak üzere çok kişiyi karşısına almasına neden olacaktır.

JUSTİCE LEAGUE: ADALET BİRLİĞİ (JUSTİCE LEAGUE)

Vizyon Tarihi: 17 Kasım 2017
Tür: Bilim Kurgu, Aksiyon, Fantastik, Macera
Yönetmen: Zack Snyder
Oyuncular: Ben Affleck, Gal Gadot, Jason Momoa, Ezra Miller, Ray Fisher

Justice League: Adalet Birliği filminde; insanlığa dair inancını yeniden tazeleyen Bruce Wayne (Ben Affleck), yeni dostu Diana (Gal Gadot) ile dünyayı tehdit eden çok daha büyük bir güce karşı koyabilmek için çabuk bir şekilde özel yetenekli kişileri bir araya getirmek için harekete geçmiştir. Temasa geçtikleri kişiler arasında Barry Allen/The Flash, Arthur Curry/Aquaman ve Victor Stone/Cyborg da bulunmaktadır. Karşılarındaki tehdidin büyüklüğü karşısında bu süper kahraman ekip, dünyayı kurtarabilecekler midir?

MUCİZE (WONDER)

Vizyon Tarihi: 17 Kasım 2017
Tür: Dram
Yönetmen: Stephen Chbosky
Oyuncular: Julia Roberts, Owen Wilson, Jacob Tremblay, Mandy Patinkin, Daveed Diggs

Mucize filmi, R. J. Palacio'nun yazdığı aynı adlı romandan uyarlandı. 5. sınıfa geçmek üzere olan Auggie Pullman, doğuştan gelen yüzündeki kalıcı deformasyon geçirdiği onlarca ameliyata rağmen düzelmemiştir. O yaşına dek hiç okula gitmemiş, evde ailesi tarafından eğitim almış ve dışarıyla ilişkisi hep bir kask aracılığıyla olmuştur. Sıradan bir okul olan Beecher'a başladığı günden itibaren bazılarının alay konusu olsa da aslında çoğu kişiden bir farkı olmadığını gösterecek, dış görünüşün ne kadar önemsiz olabileceğini kanıtlayacaktır.

KUTSAL GEYİĞİN ÖLÜMÜ (THE KİLLİNG OF A SACRED DEER)

Vizyon Tarihi: 17 Kasım 2017
Tür: Dram, Fantastik
Yönetmen: Yorgos Lanthimos
Oyuncular: Colin Farrel, Nicole Kidman, Barry Keoghan, Raffey Cassidy,
Sunny Suljic

Yorgos Lanthimos'un The Lobster'dan sonra İngilizce çektiği ikinci filmi Kutsal Geyiğin Ölümü, izleyicisini her zamanki gibi tekinsiz, oyunbaz ve özenle tasarlanmış yeni bir lanetli bir evrene davet ediyor. Kutsal Geyiğin Ölümü, başarılı bir cerrah ve babasının boşluğunu onunla doldurmaya çabalayan bir ergen etrafında dönüyor. Tuhaf ikili, aileleriyle tanıştığında işler daha da tuhaflaşıyor ve muzip bir tür Alacakaranlık Kuşağı hikâyesi ortaya koyuyor.

BUĞDAY (GRAİN)

Vizyon Tarihi: 24 Kasım 2017
Tür: Dram
Yönetmen: Semih Kaplanoğlu
Oyuncular: Lubna Azabal, Jean-Marc Barr, Grigoriy Dobrygin, Hal Yamanouchi, Ermin Bravo

Bal, Süt ve Yumurta üçlemesiyle bilinen Semih Kaplanoğlu'nun Buğday filmi, parlak kariyerini ve bildiği her şeyi terk eden bilim insanı Cemil Akman ile tohum genetiği uzmanı Prof. Dr. Suat Erin'in yolculuğunu anlatıyor. Pek çok sembol ve metaforun yer aldığı filmin çekimleri, Türkiye, ABD ve Almanya'nın farklı şehirlerinde tamamlandı. TRT ve Galata Film ortaklığıyla çekilen Buğday, yaklaşık 5 yılda tamamlandı.

- Kaynak: Bültenler

Son Dakika Kültür Sanat Kasım Ayında Öne Çıkan Filmler! - Son Dakika


YORUMLAR

Son Dakika

Son Dakika: Türk gemisindeki hukuk dışı aramayla ilgili AB, Almanya ve İtalya büyükelçilerine nota verildi Bülent Arınç'tan "AK Parti'den istifa edecek misiniz?" sorusuna net yanıt: Neden istifa edeyim? Dağlık Karabağ'da mayın patladı, 1 Azerbaycan askeri şehit oldu Tartıştığı üvey babasını öldüren 15 yaşındaki çocuğun ifadesi ortaya çıktı: Canıma tak etmişti Demirtaş ve Kavala sözleri tepki çeken Bülent Arınç'tan yeni açıklama: Cumhurbaşkanı çok ağır konuştu, rencide oldum Ermenistan'dan yana tavır sergileyen Macron'dan tarihi Karabağ itirafı: Azerbaycan toprağıdır Tramvay durağına izinsiz giren genç, kendisini uyaran güvenlik görevlisini bıçakladı! O anlar kamerada Son Dakika: Cumhurbaşkanı Erdoğan'dan Fikirtepe talimatı: Kentsel dönüşümü TOKİ ve Emlak Konut yapacak