IFAB, kasıtlı öksüren futbolculara kırmızı kart verilebileceğine karar verdi - Son Dakika

IFAB, kasıtlı öksüren futbolculara kırmızı kart verilebileceğine karar verdi

Uluslararası Futbol Birliği Kurulu, müsabakalarda hakeme veya diğer futbolculara kasıtlı öksüren oyuncuya kırmızı kart cezası verilebileceğini açıkladı.

IFAB, kasıtlı öksüren futbolculara kırmızı kart verilebileceğine karar verdi, System.String[]

Uluslararası Futbol Birliği Kurulu (IFAB), tüm dünyayı etkileyen koronavirüs salgını nedeniyle yeşil sahalarda futbolcuları ve hakemleri korumaya yönelik yeni bir karar aldı.

"KÜFÜRLÜ DİL KULLANMA" KATEGORİSİNDE YER ALACAK

Hakemler, kendilerinin ya da rakip futbolcunun yüzüne yakın mesafeden öksüren bir oyuncunun bunu kasıtlı yaptığına kanaat getirmesi halinde kırmızı kart cezasına başvurabilecek.

Kırmızı kart cezası, "saldırgan, aşağılayıcı, küfürlü dil kullanma ya da el-kol hareketi etme" kategorisinde yer alacak.

Haber Yayın Tarihi: 04.08.2020 16:11 - Kaynak: AA

Son Dakika Spor IFAB, kasıtlı öksüren futbolculara kırmızı kart verilebileceğine karar verdi - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Sosyal medyadan intihar edeceğini paylaşan genç, kayalıklardan atlayarak yaşamına son verdi Fethiye Belediye Başkanı ile korumasının bir tatilcinin aracına zarar verdiği görüntüler ortaya çıktı Sharon Stone, öpüştüğü aktörler içinde en iyisi olarak Robert de Niro'yu ilk sıraya koydu Bill Gates, koronavirüs salgınının 2022'de sona erebileceğini söyledi Koronaya yenik düşen Şehri ebenin cenazesi, hastaneden meslektaşlarının gözü önünde çıkartıldı Ufacık bir arı hayatına mal oldu! Talihsiz sürücünün feci şekilde can verdiği kaza kamerada Anayasa Mahkemesi Başkanı, İçişleri Bakanı'nın meydan okumasına Mevlana'dan alıntı yaparak cevap verdi Mansur Yavaş, yaptığı köprü ve alt geçidin maliyetini astığı pankartlarla Başkentlilere duyurdu