Daha hesabı şaşırdığı görülmedi! Kasiyer karganın çalışkanlığı hayrete düşürüyor - Son Dakika

Daha hesabı şaşırdığı görülmedi! Kasiyer karganın çalışkanlığı hayrete düşürüyor

28.06.2021 20:58

Şanlıurfa'nın Birecik ilçesindeki umumi bir tuvalette kasiyer olarak çalışan karganın çalışkanlığı, görenleri hayrete düşürüyor. Müşterilerden hesabı alan karga, para vermeyenlere ise ses çıkarıyor.

Zekalarıyla bilinen kargalara ait yeni görüntüler viral olmaya devam ediyor. Son olarak Şanlıurfa'nın Birecik ilçesindeki bir umumi tuvaleti işleten karga ise görenleri hayrete düşürdü. Tuvaletin önünde duran ve gelen müşterilerden tuvalet ücretlerini alan karga, para vermeyenlere de çıkardığı ses ile müdahale ediyor. Patronlar, karganın çalışmasından son derece memnun olduklarını söyledi.

Daha hesabı şaşırdığı görülmedi! Kasiyer karganın çalışkanlığı hayrete düşürüyor
Karganın patronu İsmail Atmaca

1,5 AYDA İŞLERİ ÖĞRENDİ

İlçede umumi tuvalet işleten İsmail Atmaca, yaklaşık bir buçuk ay önce ağaçtan düşen yavru bir karga gördü. Yavru karganın yuvasını bulamayan Atmaca, işlettiği tuvaletlerin önündeki kulübeye götürüp beslemeye başladı. Karga yavrusunu gündüz iş yerine götüren Atmaca, akşamları ise eve götürüp beslemeye devam etti. Yaklaşık bir buçuk ay boyunca yavru kargayı iş yerine götüren Atmaca, yaptıklarını taklit ederek tuvaletleri kullanan müşterilerin verdiği paraları aldığını gördü.

PARA VERMEYENLERE TEPKİ GÖSTERİYOR

Bir süre sonra karga gelen bütün müşterilerden kendi başına para almaya başladı. İsmail Atmaca işi çıktığında tuvaletlerin kapılarını kilitlemeyerek yeni çırağına bırakıyor. Yavru karga ise müşterilerden para alarak masanın üzerine diziyor. Karganın para aldığını görenler şaşkınlıklarını gizleyemiyor. Tuvaletleri kullandıktan sonra para vermek istemeyenlere ise kendince tepki gösteriyor. Müşteriler de geri dönüp para vermek zorunda kalıyor.

Daha hesabı şaşırdığı görülmedi! Kasiyer karganın çalışkanlığı hayrete düşürüyor

ANNE VE BABASI ANBEAN TAKİP EDİYOR

İş yerinde oturduğu sırada yavru karganın ağaçtan düştüğünü söyleyen İsmail Atmaca, "Ben burada oturuyordum. Ağacın altına düştü. Ağacın altına düşünce burada ben daha önce kedi besliyordum. Kediler yemesin diye buna sahipleneyim dedim. Şu anda bir buçuk aydır bende ve başka yere de gitmiyor. Annesi ve babası gelip karşıdaki ağaçtan bizi takip ediyor. Günde birkaç defa da gelip gidiyorlar" dedi.

Daha hesabı şaşırdığı görülmedi! Kasiyer karganın çalışkanlığı hayrete düşürüyor

"BEN OLSAM DA OLMASAM DA PARA ALIYOR"

Karganın müşteriden para alıp vermeye başladığını söyleyen Atmaca, "Omuzlarımdan inmemeye başladı. Bir arkadaş gibi, dost olduk. Benim yaptığım hareketleri yavaş yavaş yapmaya başladı. Şu anda yeni başlangıçtayız ve yapıyor. Verdiği tepkileri ufak ufak ben de anlıyorum. Mesela acıktığı vakit tepki veriyor, yemeğini veriyorum susuyor. Suyunu şırınga ile veriyorum. Daha yeni yeni yemeğini yemeye başladı. Şu anda gördüğünüz gibi üstümden inmiyor. Sabahtan akşama kadar pisliğini temizliyorum ama razıyım ben" ifadelerini kullandı.

Daha hesabı şaşırdığı görülmedi! Kasiyer karganın çalışkanlığı hayrete düşürüyor

PERFORMANSI PATRONUNU MEMNUN EDİYOR

Kendisi olmadığı zamanlarda karganın müşterilerden para aldığını söyleyen Atmaca, "Ben olsam da olmasam da müşterilerden para alıyor. Bir karga nasıl para alır diye bir sürpriz oluyor. Bana vermese de götürüp bir yere saklıyor. Sağ olsun benim yokluğumu hissettirmiyor, müşteriden ücretleri topluyor" dedi.

İLÇENİN SEVGİLİSİ HALİNE GELDİ

Yeni çırağını gören herkesin çok şaşırdığını söyleyen İsmail Atmaca, "İnsanların tuhafına gidiyor, dikkat çekiyor. Kargayı gören çocuklar bayılıyor. Fotoğraf çekmek isteyenler var. Ziyaret edenler var. Para verip çocuklarıyla fotoğraf çektirenler var. Bu da benim hoşuma gidiyor, mutlu oluyorum" diye konuştu. Kargaya ücret ödeyen müşteriler de durumdan oldukça memnun olduklarını belirtti.

YORUMLAR
500
Yükselen taban suyu mahalleyi adeta bataklığa çevirdi Yükselen taban suyu mahalleyi adeta bataklığa çevirdi Şanlıurfa'da yaşanan ilginç kazalar kamerada Şanlıurfa'da yaşanan ilginç kazalar kamerada Terör örgütünde silahlı faaliyet gösteren 6 kişi Şanlıurfa'da yakalandı Terör örgütünde silahlı faaliyet gösteren 6 kişi Şanlıurfa'da yakalandı
Kaynak: İHA

Son Dakika Yaşam Daha hesabı şaşırdığı görülmedi! Kasiyer karganın çalışkanlığı hayrete düşürüyor - Son Dakika

Bu haber İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. İhlas Haber Ajansı tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı İhlas Haber Ajansı kurumudur.

Advertisement