Kassam Tugayları intikam yemini etti: Düşmanla savaşmaktan geri durmayacağız - Son Dakika

Kassam Tugayları intikam yemini etti: Düşmanla savaşmaktan geri durmayacağız

13.05.2021 17:55

Hamas'ın askeri kanadı İzzeddin Kassam Tugayları Sözcüsü Ebu Ubeyde, İsrail'in Filistinlilere yönelik saldırılarıyla ilgili açıklamalarda bulundu. Kudüs'ün, çatışmanın odak noktası, savaşların simgesi ve intifadaların tetikleyicisi olduğunu belirten Ubeyde, "Ödediğimiz ve ödeyeceğimiz her bedel Mescid-i Aksa ve Kudüs'e fedadır. Düşmanla savaşmaktan bir saat bile geri durmayacağız. Halkımız rahat olsun ki yeterli cephanemiz bulunuyor" ifadelerini kullandı.

Ebu Ubeyde, Hamas'a bağlı el- Aksa televizyonuna yaptığı açıklamada, İsrail'in Gazze Şeridi'ne yaptığı kanlı saldırı ile buna karşı geliştirilen askeri direnişe ilişkin bilgi verdi.

Kassam Tugayları'nın saldırılarının İsrail'in kırılganlığını ortaya koyduğunu söyleyen Ebu Ubeyde, "Silahımız ve gücümüz toprağımız, halkımızı korumak ve kutsal değerlerimiz içindir" ifadelerini kullandı.

"ÖDEDİĞİMİZ HER BEDEL KUDÜS'E FEDADIR"

İsrail saldırıları sırasında hayatını kaybeden Kassam liderleriyle ilgili taziye açıklaması da yapan Ebu Ubeyde, mesele düşmana savaş ise kırmızı çizgilerinin olmadığını söyledi. Ebu Ubeyde, " Kudüs, çatışmanın odak noktası, savaşların simgesi ve intifadaların tetikleyicisidir. Ödediğimiz ve ödeyeceğimiz her bedel Mescid-i Aksa ve Kudüs'e fedadır" diye konuştu.

"YETERLİ CEPHANEMİZ BULUNUYOR"

Bu savaşın, söz konusu direniş olduğunda Filistinlilerin tek bir vücut olduğunu gösterdiğini kaydeden Ebu Ubeyde, "Düşmanla savaşmaktan bir saat bile geri durmayacağız. Halkımız rahat olsun ki yeterli cephanemiz bulunuyor" değerlendirmesinde bulundu.

Ebu Ubeyde, ayrıca şunları aktardı:

"Nekbe'den (1948) bu yana devletlerin 10 tanesini bile atmaya cesaret edemediği büyük roket saldırıları gerçekleştirdik. Tel Aviv, Askalan, Kudüs, Dimona ve Aşdod ile Beer Şeva'yı (Biru's Sebi) bombalama kararı bizim için su içmekten daha kolay."

HAMAS HAVALİMANINI VURDU

Öte yandan İsrail, Gazze saldırılarına devam ederken, El Kassam Tugayları İsrail'in saldırılarına karşılık verildiğini açıkladı. Hamas bugün yaptığı açıklamada, Eliat kenti yakınlarındaki İsrail'in ikinci uluslararası havalimanı olan Ramon Havalimanına roket saldırısı gerçekleştirildiğini duyurdu. Havalimanına roketlerin isabet etmediği ve herhangi bir hasar meydana gelmediği kaydedildi. El Kassam Tugayları Sözcüsü Abu Obeida konuya ilişkin açıklamasında, "Ayyash 250 füzesi, Gazze'ye yaklaşık 220 km mesafedeki Ramon Havaalanı'nda fırlatıldı" dedi.

İsrail, Tel Aviv'e roket saldırılarının ardından özel ve kargo uçuşları dışındaki tüm uçakların Ben Gurion Havalimanından, Ramon Havalimanına yönlendirmişti.

KUDÜS VE GAZZE'DEKİ OLAYLAR

Gazze Şeridi'ndeki Filistinli direniş grupları, İsrail polisinin işgal altındaki Doğu Kudüs'te yer alan Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah Mahallesi'nden çekilmesi için 10 Mayıs Pazartesi günü yerel saatle 18.00'e kadar süre tanımıştı.

İsrail polisinin Mescid-i Aksa ve Şeyh Cerrah'tan çekilmemesi üzerine Filistinli direniş grupları İsrail'e çok sayıda roket fırlatmıştı.

Bunun üzerine İsrail ordusu, Gazze Şeridi'ne yönelik "Surların Muhafızı" adıyla askeri operasyon başlatıldığını bildirmişti.

İsrail'in 10 Mayıs Pazartesi gününden bu yana Gazze'nin çeşitli bölgelerine düzenlediği saldırılarda, 17'si çocuk, 7'si kadın olmak üzere 83 Filistinli hayatını kaybetti, 487 kişi yaralandı.

YORUMLAR (26)
  • ebu ubeyde: HER NAMAZDA ALLAH'IN ASLANI EBU UBEYDE, EBU HAMZA, KASSAM TUGAYLARI VE FİLİSTİN MÜSLÜMANLARI İÇİN MUTLAKA DUA EDELİM KARDEŞLERİM. ÖZELLİKLE lanetli yahudiler BU YİĞİDİ ŞEHİT ETMEK İÇİN UĞRAŞACAKLARDIR. HER NAMAZDA MUTLAKA DUA EDELİM ALLAH ONU kâfirlerin SUİKASTÇİLERİNDEN KORUSUN. Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
  • Ömer faruk: Allah mazlum filistinlilerin yardımcısı olsun. Ingilizler ozmamliyi yikip israili kurdu. Ve müslümanlar arasinda çeşitli fraksiyo larli boldu şimdi birlik yok yoksa ara Cevap Yaz 0 0 Yayından Kaldır
Tüm yorumlar için tıklayınız
500
İsrail medyası: Tel Aviv, Aksa yakınlarındaki araziler için tapu tescil işlemlerini başlattı İsrail medyası: Tel Aviv, Aksa yakınlarındaki araziler için tapu tescil işlemlerini başlattı
Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kassam Tugayları intikam yemini etti: Düşmanla savaşmaktan geri durmayacağız - Son Dakika

Bu haber AA tarafından hazırlanmış olup habere Sondakika.com tarafından hiçbir editöryal müdahalede bulunulmamıştır. AA tarafından hazırlanan bütün haberler sitemizde hazırlandığı şekliyle otomatik servis edilmektedir. Bu nedenle haberin hukuki muhatabı AA kurumudur.

Advertisement