Kastamonu'da hastanede fiziki şiddete uğrayan doktor olay anını anlattı - Son Dakika

Kastamonu'da hastanede fiziki şiddete uğrayan doktor olay anını anlattı

11.06.2021 15:44
Kastamonu'da hastanede fiziki şiddete uğrayan doktor olay anını anlattı, System.String[]

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Dr. Öğretim Üyesi Fatma Akyel, bir hasta yakını tarafından darbedildiği sırada başkaları tarafından kurtarıldığını belirtti.

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesinde görevli Dr. Öğretim Üyesi Fatma Akyel, bir hasta yakını tarafından darbedildiği sırada başkaları tarafından kurtarıldığını belirtti.

Akyel, yaptığı yazılı açıklamada, görevli bulunduğu hastanede saldırıya uğradığı vurguladı.

Olayın poliklinikte olduğu sırada yaşandığını aktaran Akyel, şöyle devam etti:

"Poliklinikte hasta muayene ettiğim sırada randevu saati gelmeyen bir hasta içeri girmeye çalıştı. Kendisine randevu saatinde içeri alınacağını söyledim. Hasta, 'Sana gösteririm' diye tehdit ederek ve söylenerek çıktı. Randevu saatinde hastanın ismi ekranda yanarak çağrılmasına rağmen muayeneye gelmediğini gördüm. Daha sonra ilgili hastanın yakını, yanında hasta yokken odama girerek bana sözlü ve fiziksel olarak saldırmış, darbetmiş, odadan çıkmama müsaade etmeyerek hürriyetimden yoksun bırakmıştır. Dışarıda bulunan kişilerin odaya zorla girerek beni kurtarması ile olay nihayete ermiştir."

Kamuoyunda olayla ilgili bazı yanlış bilgiler dolaştığına işaret eden Akyel, "Bazı internet sitelerinde şüpheli hasta yakınının tek taraflı beyanına yer verilmiş, dolayısıyla kamuoyunun eksik ve yanlış bilgilendirilmesi söz konusu olmuştur." ifadesini kullandı.

Kastamonu Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin dahiliye servisinde görev yapan Dr. Öğretim Üyesi Fatma Akyel, 7 Haziran'da hasta yakını F.Y'nin saldırısına uğramış, gözaltına alınan şüpheli sevk edildiği adliyede çıkarıldığı mahkemece adli kontrol şartıyla serbest bırakılmıştı.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Kastamonu'da hastanede fiziki şiddete uğrayan doktor olay anını anlattı - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Son Dakika: Danimarka-Finlandiya maçı, Christian Eriksen'in hastaneye kaldırılması sonucu ertelendi 19:58 Son Dakika: Danimarka-Finlandiya maçı, Christian Eriksen'in hastaneye kaldırılması sonucu ertelendi Yok artık Lewandowski! Metrelerce uzaktan arkadaşını avladığı şuta beğeni yağdı 19:30 Yok artık Lewandowski! Metrelerce uzaktan arkadaşını avladığı şuta beğeni yağdı Kurtlar Vadisi'nin Savcı Leyla'sı Çiğdem Batur'un başı yine aynı sapıkla dertte 19:23 Kurtlar Vadisi'nin Savcı Leyla'sı Çiğdem Batur'un başı yine aynı sapıkla dertte
Uzmanından dikkat çeken uyarı: Pazartesi vaka sayıları artabilir 19:02 Uzmanından dikkat çeken uyarı: Pazartesi vaka sayıları artabilir Yemek Sepeti CEO'sundan Mansur Yavaş'ın yeni projesine esprili gönderme: Rakip olmayan bir devlet kalmıştı 17:44 Yemek Sepeti CEO'sundan Mansur Yavaş'ın yeni projesine esprili gönderme: Rakip olmayan bir devlet kalmıştı Randevu aldılar ama aşı olmadılar! O vatandaşlar sosyal medyada topa tutuldu 16:41 Randevu aldılar ama aşı olmadılar! O vatandaşlar sosyal medyada topa tutuldu
40 saniye balinanın ağzında kalan balıkçı, nasıl kurtulduğunu anlattı: Bir patlama gibiydi 15:57 40 saniye balinanın ağzında kalan balıkçı, nasıl kurtulduğunu anlattı: Bir patlama gibiydi Kan donduran cinayet! 3 çocuk babasını öldürüp kafasını taşla ezdiler 14:44 Kan donduran cinayet! 3 çocuk babasını öldürüp kafasını taşla ezdiler
Advertisement