Kastamonu'da Zabıt Katipliği Sınavı - Son Dakika

Kastamonu'da Zabıt Katipliği Sınavı

19.02.2012 14:00
Kastamonu'da Zabıt Katipliği Sınavı, System.String[]

Kastamonu ve ilçelerindeki adliyelerde görevlendirilecek 13 kişilik sözleşmeli zabıt katipliği kadrosu için 86 kişi başvurdu."Q" klavye ile 3 dakikada yanlışsız olarak en az 90 kelime yazma şartı arandı.

Kastamonu ve ilçelerindeki adliyelerde görevlendirilecek 13 kişilik sözleşmeli zabıt katipliği kadrosu için 86 kişi başvurdu.

İnebolu Adalet Komisyonu tarafından yapılan sınavda adaylarda, "F" ve

"Q" klavye ile 3 dakikada yanlışsız olarak en az 90 kelime yazma şartı arandı.

Sınava giren bazı adayların yakınlarının adliye önünde sınavın iyi geçmesi için dua ettikleri gözlendi. İnebolu Adliyesi'ndeki uygulama sınavına katılacak adaylar, yanlarındaki klavye ile sınav saatine kadar yoğun bir şekilde çalıştı.

Uygulama sınavında başarılı olan adayların sözlü sınava alınacağı belirtildi.

Alınacak sözleşmeli zabıt katiplerinin 6'sının İnebolu, 3'ü nün Cide, 1'inin Abana, 1'inin Çatalzeytin, 2'sinin de Küre adliyelerinde istihdam edileceği bildirildi.

- KASTAMONU

- Kaynak: AA

Son Dakika Yerel Kastamonu'da Zabıt Katipliği Sınavı - Son Dakika

YORUMLAR

Son Dakika

Khabib Nurmagomedov, Justin Gaethje'yi mağlup ederek profesyonel dövüş hayatını sonlandırdı Koronavirüse yakalanan Ekrem İmamoğlu'nun ailesinin test sonuçları negatif çıktı Ermenistan, Azerbaycan ordusuna karşı çocuk askerleri kullanıyor Son Dakika: Fransa, Erdoğan'ın Macron hakkındaki sözlerinin ardından Ankara Büyükelçisini geri çağırdı 17 yaşındaki genç, dut ağacına bağladığı iple kendini astı Geçtiğimiz günlerde evinde yangın çıkan Eser Yenenler, şimdi de koronavirüse yakalandı Bakan Koca, koronavirüs en çok bulaştığı ortamı ilk kez açıkladı: Evde bulaş oranı daha yüksek TRT'den, Erdoğan'ın konuşması sırasında ekranda çıkan anlamsız harflerle ilgili açıklama