Son Dakika Haberleri: Kastamonu'daki Fetö/pdy Davasında Karar

Kastamonu'daki Fetö/pdy Davasında Karar

11 ay önce

Kastamonu'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında yargılanan ve meslekten ihraç edilen 5 polis memuruna hapis cezası verildi.

Kastamonu'daki Fetö/pdy Davasında Karar, System.String[]
Kastamonu'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında yargılanan ve meslekten ihraç edilen 5 polis memuruna hapis cezası verildi.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "silahlı terör örgütü üyesi oldukları" iddiasıyla tutuklu yargılanan İsa Dudaklı ve Salih Yılmaz ile tutuksuz yargılanan Süleyman Yıldız katıldı. Tutuksuz sanıklar Bünyamin Keşanlıoğlu ve Cemile Keşanlıoğlu ise duruşmaya gelmedi.

Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyen Yıldız, savunmasında, örgütle 1997'de polis okulunda tanıştığını söyledi.

Örgütün düzenlediği toplantılara dini sohbet amacıyla gittiğini belirten Yıldız, Bank Asya'ya talimatla para yatırmadığını öne sürdü.

Yılmaz ise daha önce "dini motiflerle süslü bir vazo" gördüklerini anlatarak, "Vazo kırıldı ve içindeki pislik döküldü. Ben bu vazoya bakmadım bile. Vatanseverlik keşke metre ile ölçülebilen bir şey olsaydı." ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen Bünyamin Keşanlıoğlu, Cemile Keşanlıoğlu ve Süleyman Yıldız'ı 1 yıl 6 ay 22 gün, İsa Dudaklı ve Salih Yılmaz'ı ise 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı.Deniz Baykal Hakkında Dokunulmazlığının Kaldırılması İçin Fezleke Hazırlandı Esenler'de Millet Bahçesi'ni Hizmete Açan Erdoğan, Coşkulu Kalabalığı Görünce Mest Oldu

CHP'de Ankara İçin Adı Geçen Cengiz Topel Meydan Okudu: Alacağız!