Son Dakika Haberleri: Kastamonu'daki Fetö/pdy Davasında Karar

Kastamonu'daki Fetö/pdy Davasında Karar

2 gün önce

Kastamonu'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında yargılanan ve meslekten ihraç edilen 5 polis memuruna hapis cezası verildi.

Kastamonu'daki Fetö/pdy Davasında Karar, System.String[]
 Kastamonu'da, Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) kapsamında yargılanan ve meslekten ihraç edilen 5 polis memuruna hapis cezası verildi.

Kastamonu Ağır Ceza Mahkemesindeki duruşmaya, "silahlı terör örgütü üyesi oldukları" iddiasıyla tutuklu yargılanan İsa Dudaklı ve Salih Yılmaz ile tutuksuz yargılanan Süleyman Yıldız katıldı. Tutuksuz sanıklar Bünyamin Keşanlıoğlu ve Cemile Keşanlıoğlu ise duruşmaya gelmedi.

Etkin pişmanlık hükümlerinden faydalanmak isteyen Yıldız, savunmasında, örgütle 1997'de polis okulunda tanıştığını söyledi.

Örgütün düzenlediği toplantılara dini sohbet amacıyla gittiğini belirten Yıldız, Bank Asya'ya talimatla para yatırmadığını öne sürdü.

Yılmaz ise daha önce "dini motiflerle süslü bir vazo" gördüklerini anlatarak, "Vazo kırıldı ve içindeki pislik döküldü. Ben bu vazoya bakmadım bile. Vatanseverlik keşke metre ile ölçülebilen bir şey olsaydı." ifadelerini kullandı.

Mahkeme heyeti, etkin pişmanlık hükümlerinden yararlanmak isteyen Bünyamin Keşanlıoğlu, Cemile Keşanlıoğlu ve Süleyman Yıldız'ı 1 yıl 6 ay 22 gün, İsa Dudaklı ve Salih Yılmaz'ı ise 6 yıl 3 ay hapis cezasına çarptırdı.Sakarya'da Gece Yarısı Silahlı Kavga: 2 Ölü, 2 Yaralı Prof. Dr. Karatay Yine Ezber Bozdu: Fransız İhtilalinin Sebebi Halkı Tuzsuz Bırakmak!

CIA'nin Eski Direktöründen Skandal İtiraf: ABD Başka Ülkelerde Seçimlere Karıştı Kilis'te Evin Mutfağına Roket Düştü