Katar'da dört yıllık dönemde 36 milyar dolarlık potansiyel - Son Dakika

Katar'da dört yıllık dönemde 36 milyar dolarlık potansiyel

13.11.2019 17:08
Katar'da dört yıllık dönemde 36 milyar dolarlık potansiyel, System.String[]

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), yeni iş birliği olanaklarını görüşmek üzere, sektörün Körfez Bölgesi'ndeki en önemli pazarı olan Katar'dan üst düzey bir heyeti ağırladı.

Türkiye Müteahhitler Birliği (TMB), yeni iş birliği olanaklarını görüşmek üzere, sektörün Körfez Bölgesi'ndeki en önemli pazarı olan Katar'dan üst düzey bir heyeti ağırladı.

Buluşmanın en önemli konusu, Katar'da Türk inşaat sektörü için gelecek 4 yıllık dönemde 36 milyar dolarlık potansiyel barındırıyor olması oldu.

TMB ev sahipliğinde, Katar'ın Bayındırlık Yönetimi (Ashghal) Başkan Yardımcısı Yousef Al-Emadi'nin başkanlığındaki heyetin katılımı ile 13 Kasım 2019 tarihinde İstanbul'da "Türkiye-Katar İnşaat Forumu" gerçekleştirildi.Forumun açılış konuşmasını yapan TMB Başkanı Mithat Yenigün, yurtdışı müteahhitlik hizmetleri kapsamında Türk müteahhitlerinin bugüne kadar 126 ülkede yaklaşık 400 milyar dolar tutarında 10 bine yakın proje üstlendiklerini belirtti ve bu projelerin dörtte birinden fazlasının Orta Doğu ülkelerinde olduğunu vurguladı.Toplantıda konuşan Al-Emadi de, "2030 vizyonları çerçevesinde Katar'daki mevcut altyapı güncellerken, eksik altyapıları da tamamlıyoruz. Biz Ashghal projelerinde buna önem veriyoruz. Katar'a mal satabilmek için 3 haftalık kayıt ve onay süreci gerekiyor. Türk şirketlerinin daha hızlı kayıt olabilmesi için çalışmalar yürütüyoruz." dedi.Katar'da son dönemde müteahhitlik firmalarımızca üstlenilmiş projeler içinde dikkat çekenler: • Al Khor Otoyol Projesi, Tekfen İnşaat• Doha Metrosu Golden Line Projesi, STFA ile Yapı Merkezi ortak girişimi• Hamad Uluslararası Havaalanı Yolcu Terminali Binası, TAV ile Taisei ortak girişimi• Al-Rayyan Yol Projesi, Doğuş İnşaat ile Onur Taahhüt ortak girişimi• Kuzey Yolu Projesi, Tekfen İnşaat• Qatargas Projesi, Gama İnşaat• Masaieed Limanı, STFA• Lusail City Projesi (Altyapı İnşaat İşleri Paket 4), Yüksel İnşaat ile Midmac İnşaat ortak girişimi• 2022 Dünya Kupası statlarından Al Thumama Stadyumu Projesi, Tekfen İnşaat


- İstanbul

- Kaynak: DHA

Son Dakika Ekonomi Katar'da dört yıllık dönemde 36 milyar dolarlık potansiyel - Son Dakika Ekonomi


Son Dakika

İddialı pozlarıyla gündeme gelen Ebru Polat, yeni sevgilisiyle ilk kez görüntülendi Provokatörler rahat durmuyor! Fransa'da "Allah'u Ekber" diyerek polise saldıran kişi aşırı sağcı çıktı Sivasspor, öne geçtiği maçta Maccabi Tel Aviv'e 2-1 yenildi Dağlık Karabağ'ın sözde lideri Arayik Harutyunyan'ı korku sardı: Azerbaycan ordusu Şuşa'nın 5 km ötesinde Kanada Başbakanı Trudeau: Nice'te kiliseye saldıranlar İslam'ı temsil etmiyor Erdoğan'dan Putin'e Dağlık Karabağ teklifi: Bu sorunu Türkiye ve Rusya'nın kuracağı müzakere masasında çözelim Ekranlara iddialı giriş yapan Şeref Sözü dizisi, 4. bölümde final yapıyor Macron'un İslam'ı hedef alan sözlerine bir tepki de Yunanistan'dan geldi: Saldırgan ve hakaret edici