Katar'da koronavirüs kaynaklı ilk ölüm gerçekleşti - Son Dakika

Katar'da koronavirüs kaynaklı ilk ölüm gerçekleşti

Katar'da Bangladeş asıllı kronik rahatsızlığı olan bir kişinin hayatını kaybetmesiyle ülkede koronavirüsten ilk ölüm gerçekleşmiş oldu.

Katar Sağlık Bakanlığından yapılan yazılı açıklamada, ülkede ikamet eden Bangladeş asıllı, kronik hastalıkları olan kişinin vefat etmesiyle Kovid-19 kaynaklı ilk ölümün gerçekleştiği bildirildi.

KATAR'DA SON DURUM

Açıklamada, ülkede 28 kişide daha virüs tespit edilmesiyle toplam vaka sayısının 590'a yükseldiği kaydedildi. Söz konusu kişilerin tedavi altına alındığı ifade edildi. Ülkede virüse yakalanıp iyileşen kişilerin sayısının da 45 olduğu belirtildi.

DÜNYADAKİ ÖLÜMLER 30 BİNİ GEÇTİ

Dünya genelini etkileyen yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgınında hayatını kaybedenlerin sayısı 30 bine yaklaşırken, virüs bulaşan kişi sayısı 645 bin, iyileşenlerin sayısı ise 139 bin oldu.

Kovid-19 nedeniyle en fazla can kaybının yaşandığı İtalya'da, son 24 saatte 889 kişi daha yaşamını yitirdi. Can kaybı 10 bin 23'e çıkarken, virüs bulaşan kişi sayısı 92 bin 472'ye, iyileşen kişi sayısı ise 12 bin 384'e çıktı.

Katar'da koronavirüs kaynaklı ilk ölüm gerçekleşti
Son Dakika: Dünyada koronavirüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısı 30 bini aştı

Çin'in Vuhan kentinde karantinanın bitmesini isteyen halk isyan çıkardı, polise saldırdı

Koronavirüs nedeniyle sokağa çıkma yasağının uygulandığı Hindistan'da 1990'dan bu yana gözükmeyen Misk kedisi ortaya çıktı

YORUMLAR (1)

Son Dakika

Trump, polis tarafından boğularak öldürülen George Floyd hakkında ilk kez konuştu İngiltere'de ilk kez başörtülü bir kadın hakim oldu Japon hükümeti turizmi canlandırmak için tatile çıkacak vatandaşlarına günlük 1.250 lira verecek ABD'de polisin boğarak öldürdüğü siyahi genç olayında yeni görüntüler ortaya çıktı Cani baba, 35 yaşındaki kişiye kaçan 13 yaşındaki kızının uykudayken kafasını kesti Hastanenin kapısında 3 aydır böyle bekliyor! Sebebi yürek yaktı Ukrayna'da Türk turistler, "en cömert turist" seçildi Yunanistan, halkını koronavirüsten korumak için verem aşısını deniyor Son Dakika: İspanya'da koronavirüs nedeniyle son 24 saatte sadece 1 kişi hayatını kaybetti ABD'de "siyahi ırkçılık" bitmiyor! Skandal görüntü sonrası sokaklara dökülen halk polisle çatışıyor Son Dakika: NASA'nın 9 yıl sonra düzenleyeceği ilk insanlı uzay seferi 30 Mayıs'a ertelendi Son Dakika: Tweetlerine uyarı gelen Trump, ABD'de sosyal medya platformlarını kapatmakla tehdit etti ABD ayakta! Polisin bir vatandaşı boğarak öldürmesi, halkı sokaklara döktü ABD'de polis şimdi de siyahi bir kadını yumrukladı Rahip, koronavirüsü durdurmak için kendini toprağa gömüp etrafında ateş yaktı