Son Dakika Haberleri: Katar ile Türkiye Arasında İlk Direkt Deniz Yolu Hattı Açıldı

Katar ile Türkiye Arasında İlk Direkt Deniz Yolu Hattı Açıldı

3 ay önce

Katar ile Türkiye arasında ilk direkt deniz yolu hattı açıldı. İki liman arasında 5 bin tonu aşkın yük soğutma kapasitesiyle konteyner taşımacılığı yapılacak.

Katar hükümetine bağlı "Milaha" şirketinden yapılan açıklamada,  Katar ile  İzmir Limanı arasında 5 bin tonu aşkın yük soğutma kapasiteli ilk direkt konteyner taşımacılığı hattının açıldığı belirtildi.

TRANSİT SÜRESİ 11 GÜN

Her 20-25 günde  Türkiye'den bir geminin yola çıkarılacağı duyurulan açıklamada, geminin transit süresinin 11 gün olduğu kaydedildi.

Milaha Genel Müdürü ve İcra Direktörü Abdurrahman İsa el-Menai ise konuya ilişkin açıklamasında, etkili, ekonomik ve uygulanabilir bir çözüm olarak bu uygulamayı başlattıklarını söyledi.

LİMANLAR ARASI BAĞLANTI GÜÇLENDİRİLECEK

Yeni hizmetin daha öncekilerle bütünlük sağladığını vurgulayan Menai, bunun yanı sıra limanlar arası bağlantının güçlendirilmesi ve  Katar'ın bir yandan Körfez ülkeleri, diğer yandan  Türkiye ile ticaretinin kolaylaştırılmasının hedeflendiğini ifade etti.

Menai ayrıca  Katar ile  Türkiye arasındaki ticaret hacminin son birkaç ayda büyüme kaydettiğini sözlerine ekledi.

Facebook'ta Paylaş! Twitter'da Paylaş! Whatsapp'da Paylaş!


Özel Güvenlik, Bakan Özhaseki'ye İzin Vermedi; Kavga Çıktı Aracını Bıraktığı Yeri Unutan Sürücü, 20 Yıl Sonra Aynı Yerde Buldu
İsrail Başbakanı Netenyahu'nun Evine Polisten Yolsuzluk Baskını