Katar yaklaşık 4 ay aradan sonra Gazze'deki ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardıma devam ediyor - Son Dakika

Katar yaklaşık 4 ay aradan sonra Gazze'deki ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardıma devam ediyor

15.09.2021 16:20
Katar yaklaşık 4 ay aradan sonra Gazze'deki ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardıma devam ediyor, System.String[]

Birleşmiş Milletler (BM) yaklaşık dört aylık bir aradan sonra Katar'ın sağladığı finansmanla Gazze Şeridi'ndeki binlerce yoksul aileye nakdi yardım dağıtımına başladı.

Birleşmiş Milletler (BM) yaklaşık dört aylık bir aradan sonra Katar'ın sağladığı finansmanla Gazze Şeridi'ndeki binlerce yoksul aileye nakdi yardım dağıtımına başladı.

İhtiyaç sahipleri nakdi yardımı postaneler yerine BM'nin Gazze Şeridi'nin çeşitli bölgelerinde dağıtım için belirlediği noktalardan alıyor. Bu kapsamda Gazze'de birkaç gün içerisinde 100 bin aileye 100'er dolar nakdi yardım dağıtılması bekleniyor.

Bu yardım, Katar ile BM'nin Hamas ve İsrail ile son dönemde vardığı anlaşmanın bir parçası. İsrail, mayıs ayında Gazze Şeridi'ne yönelik 11 gün sürdürdüğü saldırılar sırasında aldığı kararlar kapsamında, Katar'ın bölgeye yönelik nakdi yardımını durdurmuştu.

UNESCO'nun Twitter üzerinden yaptığı açıklamada, "Bu yardımlar, Katar desteğiyle BM'nin Gazze Şeridi için İnsani Nakit Yardım Programı kapsamında gerçekleştiriliyor." ifadelerine yer verilmişti.

İsrail Başbakanı Naftali Bennett de pazar günü yaptığı yazılı açıklamada, BM'nin katılımıyla Katar hibesinin Gazze Şeridi'ndeki ihtiyaç sahiplerine gönderilmesi yönünde çözümün sağlandığını aktarmıştı.

İsrail ordusunun Gazze Şeridi'ne 10 Mayıs'ta başlattığı saldırılar, Hamas'la varılan ateşkes doğrultusunda 21 Mayıs'ta sona ermişti. İsrail'in 11 gün süren saldırılarında 66'sı çocuk toplam 254 Filistinli hayatını kaybetmiş, 2 bine yakın kişi yaralanmıştı.

İsrail, yaklaşık 2 milyon Filistinlinin yaşadığı Gazze Şeridi'ni 2006'dan bu yana kara, hava ve denizden abluka altında tutuyor.

Kaynak: AA

Son Dakika Güncel Katar yaklaşık 4 ay aradan sonra Gazze'deki ihtiyaç sahibi ailelere nakdi yardıma devam ediyor - Son Dakika


YORUMLAR
500

Son Dakika

Koronavirüs risk haritası Bakan Koca'yı üzdü: Bugün renksiz bir gün 23:37 Koronavirüs risk haritası Bakan Koca'yı üzdü: Bugün renksiz bir gün Düğün yeri savaş alanına döndü! Halaylar sustu, iki grup arasında silahlı çatışma çıktı 23:29 Düğün yeri savaş alanına döndü! Halaylar sustu, iki grup arasında silahlı çatışma çıktı İç çamaşırlarıyla objektif karşısına geçen Adriana Lima'nın pozları ortalığı salladı 22:59 İç çamaşırlarıyla objektif karşısına geçen Adriana Lima'nın pozları ortalığı salladı
Yunan vekilden Meclis'te tarihe geçecek konuşma! 22:26 Yunan vekilden Meclis'te tarihe geçecek konuşma! "Siz Amerika'nın hizmetkarısınız" deyince milletvekilleri buz kesti Son Dakika: Türkiye'de 25 Eylül günü koronavirüs nedeniyle 193 kişi vefat etti, 26 bin 145 yeni vaka tespit edildi 21:13 Son Dakika: Türkiye'de 25 Eylül günü koronavirüs nedeniyle 193 kişi vefat etti, 26 bin 145 yeni vaka tespit edildi Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'ndan 20:50 Gençlerle bir araya gelen Kılıçdaroğlu'ndan "Göster cep telefonunu" tepkisi
ABD'li oyuncu Bella Thorne, panseksüel olduğunu açıkladı 18:54 ABD'li oyuncu Bella Thorne, panseksüel olduğunu açıkladı Canlı canlı gömülen bebek olayının altından yasak aşk çıktı: Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık 16:18 Canlı canlı gömülen bebek olayının altından yasak aşk çıktı: Bebekten kurtulmak için annemle bu planı yaptık
Advertisement