Katibim Atletizm Şölenine "Çakır" Damgası - Son Dakika

Katibim Atletizm Şölenine "Çakır" Damgası

08.09.2012 14:10
Katibim Atletizm Şölenine

Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl 24'ncüsü düzenlenen Uluslararası Katibim Festivali tam bir atletizm şölenine sahne oldu.

Üsküdar Belediyesi tarafından bu yıl 24'ncüsü düzenlenen Uluslararası Katibim Festivali tam bir atletizm şölenine sahne oldu.

Katibim Şenliği kapsamında bu yıl beşincisi düzenlenen Halk Koşusu ve Atletizm Yarışması, Harem sahil yolunda düzenlendi. 1500 mt. atletizmde son olimpiyat şampiyonu Aslı Çakır Alptekin ve dünyaca ünlü FIFA kokartlı hakem Cüneyt Çakır ile Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara'nın startını verdiği ve 800'e yakın sporcunun katıldığı yarışmalar 12 farklı kategoride düzenlendi.

Bayanlarda 8 kilometre, büyük erkeklerde ise 10 kilometre üzerinden düzenlenen yarışmalarda erkekler genel klasmanda birinciliği Serkan Kaya, ikinciliği Medeni Demir ve üçüncülüğü Aykut Taşdemir elde etti. Kadınlarda ise Burcu Büyüksezgin birinciliği, Özlem Kaya ikinciliği, Mevla Yıldız ise üçüncülüğü kazandı.

Yarışmalarda dereceye giren sporculara ödülleri Belediye Başkanı Mustafa Kara, Gençlik Spor İl Müdürü Numan Güzey, şampiyon sporcu Aslı Çakır Alptekin ve hakem Cüneyt Çakır tarafından verildi. Ödül töreni sonrası Londra Olimpiyatları'nda altın madalya kazanan sporcu Aslı Çakır Alptekin ve Cüneyt Çakır yarışmaya katılan minik sporculara bol bol imza dağıtıp fotoğraf çektirdiler.

Yarışma sonrası bir konuşma yapan Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, Tarih ve Kültür Kenti Üsküdar'ın artık Şampiyonlar Şehri diye tanındığını dile getirirken Üsküdar Belediyesi sporcusu Aslı Çakır Alptekin gibi isimlerin bu tip organizasyonlarda yer almasının gelecekte bu spora gönül vermiş minik sporculara bir rol model teşkil edeceğini ifade etti.

Aslı Çakır Alptekin ise yaptığı konuşmada elde ettiği başarının temelinde Üsküdar Belediyesi'nin sporu tabana yayma projesinin bulunduğunu belirterek kendisini görmek ve örnek almak isteyen minik atletlerin bu yarışmaya büyük ilgi göstermesinden duyduğu memnuniyeti dile getirdi.

FIFA kokartlı milli hakemimiz Cüneyt Çakır ise bir Üsküdarlı olarak bu etkinliğe gelecek nesillere örnek olmak adına katıldığını ifade ederken, başarının temelinde disiplin, çalışma ve kendine güvenin büyük önem taşıdığını söyledi.

Katibim Atletizm Şölenine Çakır Damgası
Katibim Atletizm Şölenine Çakır Damgası
Katibim Atletizm Şölenine Çakır Damgası
Katibim Atletizm Şölenine Çakır Damgası
Katibim Atletizm Şölenine Çakır Damgası

- Kaynak: CHA

Son Dakika Spor Katibim Atletizm Şölenine 'Çakır' Damgası - Son Dakika Spor

YORUMLAR

Son Dakika

Koronavirüsü hafif geçirenler dikkat! Hastalığın bıraktığı hasar sanılandan daha büyük Korona tedavisinde çığır açacak araştırma! Herkesin evinde olan Aspirin virüsün düşmanıymış Hagi mi, Alex mi? Fenerbahçe efsanesi Emre Belözoğlu, klişe soruda herkesi ters köşeye yatırdı Polis memuru, komşusunu 5 kurşunla öldürdü Akılalmaz olay! Horoz dövüşü baskınına giden polis, horoz tarafından öldürüldü Kaza yapan sürücüden hız sorusuna pişkin yanıt: 500 kilometre hızla geliyordum Erdoğan'dan Bahçeli'nin başlattığı askıda ekmek kampanyasına ilginç yorum: Ya böyle bir şey var mı Türkiye'de Merkez Bankası Başkanı, "Dolardaki yükselişi öngörebiliyor muydunuz?" sorusuna böyle yanıt verdi