Kaü'de "Güncel Zoonozlar" Konulu Panel Düzenlendi - Son Dakika

Kaü'de "Güncel Zoonozlar" Konulu Panel Düzenlendi

Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi (HAUM) ve Zoonotik Hastalıklar Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından “Güncel Zoonozlar” konulu panel düzenlendi.

Kaü'de

Hayvancılık Araştırma ve Uygulama Merkezi (HAUM) ve Zoonotik Hastalıklar Uygulama ve Araştırma Merkezi tarafından "Güncel Zoonozlar" konulu panel düzenlendi.

Prof. Dr. Necdet Leloğlu Konferans Salonu'nda gerçekleştirilen panele Kars Belediye Başkan Yardımcısı Tahsin Güngören, Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mükremin Özkan Arslan, Azerbaycan Kars Başkonsolos Yardımcısı Arzu Heyderova, Veteriner Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Hasan Özen, Kars İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürlüğü çalışanları, akademik ve idari personel ile çok sayıda öğrenci katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan panelde açılış konuşmasını, HAUM Müdürü ve aynı zamanda Veteriner Fakültesi Öğretim Üyesi Yrd. Doç. Dr. Fatih Büyük yaptı.

Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesinden Prof. Dr. Mehmet Doğanay tarafından "Mülteciler, Göçler, Afetler ve Yeni Zoonozlar", İnönü Üniversitesi Tıp Fakültesi'nden Prof.Dr. Yaşar Bayındır tarafından "Zika Virüs Enfeksiyonu: Güncel Durum" ve KAÜ Veteriner Fakültesi öğretim üyesi Prof.Dr. Zati Vatansever tarafından da, "Kırım Kongo Kanamalı Ateşi ve Vektör Keneler" konulu sunular gerçekleştirildi.

Yoğun ilginin olduğu panel sonrasında panelistlere teşekkür belgeleri verildi. - KARS

YORUMLAR

Son Dakika

Güne düşüşle başlayan dolar 6,94'ten işlem görüyor Oyuncu Aslıhan Güner'in babası vefat etti Mehmet Ceyhan herkesin merak ettiği soruyu yanıtladı: Okulların açılması için acele mi edildi? Son dakika: Temmuzda enflasyon aylık %0,58, yıllık %11,76 arttı Mert Hakan'ın 10 milyon TL imza parası aldığının iddia edilmesi, F.Bahçe'nin transfer hamlelerini zora soktu Şehit Esma Çevik'in babasının "Katil yakalansın" duası kabul oldu Ambulansa alınmayan genç adam acil servisi birbirine kattı, "Dikkat çekmek için yaptım" dedi Kasımpaşa, 3 büyüklerin peşine düştüğü Bernard Mensah ile anlaşma sağladı Korkutan görüntü! Irak'ta tonlarca balık telef oldu Havale ücreti kurnazlığı! Tüketici derneği başkanı bankaların foyasını ortaya çıkardı Kuzey ve iç kesimlerde sıcaklık artıyor Rapor Erdoğan'a sunuldu! Otel, AVM, şirket ve hastane isimlerindeki İngilizce kelimeler ayıklanacak Ünlü sunucu, oğlunun gözü önünde kendisine tecavüz etmeye çalışan kişinin şiddetine maruz kaldı Ünlü anketçi telefonla bağlanınca CNN Türk canlı yayınında ortalık karıştı Koronavirüse genç bir doktorumuzu daha kurban verdik